Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Outbreak Europe
Outbreak Europe Vladimír Lorinc
31. júla 2014 ŠoubizDomáci šoubiznis od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Poznáme víťazov Outbreak Europe 2014!

V Banskej Bystrici sa konal tanečný festival Outbreak Europe 2014. Najlepší tanečníci si zmerali sily a že sa bolo na čo pozerať, posúďte sami.

Neoficiálna časť tohtoročného Outbreak Europe 2014 odštartovala už vo štvrtok 24.7.2014 a to dvoma workshopmi. Lektormi nebol nik iný ako Poe One (USA) a Hong 10 (South Korea). Podvečer sa návštevníci spolu s účastníkmi presunuli na prvú afterparty – Hasta la muerte anniversary, ktorá sa konala na námestí SNP, v Banskej Bystrici. Na gramofóny zahral Dj Smirnoff a tanečníci si zmerali sily v battle „Seven to smoke“.

Jedna z najlepších tanečníc predviedla svoje umenie

Nasledujúci deň odštartoval novinkou, ktorou bol Kids battle – kategória do 15 rokov. To všetko sa odohrávalo v priestoroch Europa Shopping Centra. Brány festivalu sa otvorili po 13:00, o druhej už areál praskal vo švíkoch a tanečníci sa pripravovali v jednotlivých tanečných kruhoch. Zároveň sa rozbehol aj New Style Hustle workshop – párový tanec, ktorý viedla jedna z najlepších tanečníc v tomto štýle, Miss Bibi (CZ). Workshop bol verejný, takže naučiť sa niečo nové mohli všetci návštevníci.

Vladimír Lorinc

Súťažilo obrovské množstvo tanečníkov

Na vonkajšom pódiu sa o hudobnú produkciu postarali Dj. Renegade (UK), Dj Flag (USA), DJ Plash (PL) a Dj. Scream. V neskoršie poobedie, približne o pol štvrtej sa už konal prvý oficiálny battle, v kategórii 1 vs. 1. Na parkete sa predviedlo 160 tanečníkov. Následne sa konala kvalifikácia 70 najlepších bgirls z celého sveta. Po krátkej prestávke sa jam presťahoval na hlavný Orange stage v Ministry of Fun, kde sa o šiestej hodine začala najväčšia tohtoročná kvalifikácia – 130 dvojíc, (2 na 2), ktoré bojovali o postup na sobotňajšie svetové finále. Vzhľadom na obrovský počet tanečníkov sa vytvorili dva tanečné kruhy, v každom po 65 dvojíc, z ktorých postúpilo top 16 párov.

O zábavu sa postarali hudobníci zvučných mien

Po ukončení súťaže sa väčšina tanečníkov presunula na námestie, kde hrala poľská funková kapela Flue, ktorá sa spolu s tanečníkmi postarala o príjemné spestrenie začínajúcej piatkovej noci. Neskôr sa akcia opäť presunula na after party do Urban spotu, kde hrala česká funková kapela Champion Sound a neviazaná zábava pokračovala do skorých ranných hodín nasledujúceho dňa. Za gramcami sa striedali Dj. Renegade, Smirnoff, Scream, Flag a Plash.

Druhý oficiálny deň Outbreak Europe 2014 odštartoval podľa plánov. Brány areálu sa otvorili o jednej hodine poobede, o druhej začali súťažiť TOP 16 B-girls, nasledovala TOP 16 1 vs. 1 a TOP 16 2 vs. 2. Po battloch nasledovali cyphre (tanečné kruhy) , ktorým hrala do tanca kapela Champion Sound a porota si vyberala Cypher king-a – kráľa tanečného kruhu.

Vladimír Lorinc

V podvečer začalo semifinále postupne vo všetkých troch kategóriách a po krátkej prestávke nasledovalo dlho očakávané finále. Vo 1 vs. 1 sa trojica porotcov v zložení Nequin (BRAZÍLIA), Hong 10 (SOUTH KOREA) a Poe One (USA) rozhodovala medzi poľským bboyom Kleju a bboyom Killa Kolya z Kazachstanu. Dve najlepšie bgirls Žofia (PL) a bgirl Paulina (PL) si to rozdali hneď po nich a mohli sme sa posunúť na najočakávanejší battle celého tohotročného Outbreaku. V siedmich kolách zviedli tvrdý tanečný súboj Ruffneck Attack (UKR) a Sweet Technique (CAN).

Na záver nasledovalo vyhlásenie víťazov a odovzávanie cien. Večerná afterparty bola čerešničkou na torte. Výborný line-up, skvelá atmosféra a zábava. Ako prví vystúpili Legendárny Lords of the Undeground, po nich Zverina a Separ. a nakoniec bystrická formácia Krok Speť. Po koncerte party pokračovala v klube, kde hrali oficiálni Outbreak Europe DJ-i (Dj. Renegade (UK), Fleg (USA) a pred klubom hrala do cyphrov funky kapela Champion Sound (CZ).

Výsledky:

Vladimír Lorinc

1 vs. 1 – bboy Kleju (PL)

Bgirl – bgirl Paulina (PL)

2 vs. 2 – Sweet Technique (CAN)

Cypher king – Bboy Costo (RUS)

Kids battle – Bboy Nick (UKR)

V nedeľu, posledný deň hiphopového sviatku, sa všetci návštevníci Europa Shopping Centra v Banskej Bystrici mohli pozrieť na tanečnú elitu z celého sveta. Od jednej prebiehala v strede nákupného centra preselekcia REP YOUR COUNTRY – jednotlivé krajiny reprezentovali vybraní tanečníci. Do finále sa nakoniec prebojovali borci z Ukrajiny a Poľska, definitívnym víťazom sa stali poliaci. Nebola núdza o vtipné momenty, adrenalín a nadľudské výkony. Po vyhlásení víťazov sa piaty ročník Outbreak Europe 2014 oficiálne ukončil.

Odporúčané články

Hviezda svetového šansónu Mireille Mathieu sa na návrat do Bratislavy teší! 6-ročné dievčatko si zaspieva s českou legendou na megakoncerte, postačilo jej na to len jedno video

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Domáci šoubiznis

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...