Poznáte druhy hrebeňov? Ich tvar a štetiny majú svoj účel

Poznáte druhy hrebeňov? Ich tvar a štetiny majú svoj účel
shutterstock.com
reklama:

V obchodoch máme na výber viacero druhov hrebeňov a kief. Avšak nie vždy vieme, prečo si aký druh vyberáme. Zistite, či máte ten správny.

Oválna kefa

Kefa na vlasy, ktorá má zvyčajne tvar ovalu a pevné nylonové štetiny je štandardne určená pre detailné česanie vlasov s tým, že ovplyvňuje vlas, keď po ňom prechádzate tak, že jemne zväčšuje objem vlasov. Je vhodná pre všetky typy vlasov pre každodennú úpravu.

Poznáte druhy hrebeňov? Ich tvar a štetiny majú svoj účel
shutterstock.com

Štvorcová kefa

Má podobný účel ako oválna. Je ideálnym pomocníkom pri rozčesaní mokrých vlasov. Pokiaľ máte tenší a dlhý vlas, zvoľte si túto kefu.

Vypadávanie vlasov? Zmeňte svoj jedálniček

Kefa s prírodnými štetinami

Máte jemné vlasy, ktoré sa často lámu? Zabudnite na ostatné kefy. Potrebujete šetrnejšieho pomocníka, akým je kefa s mäkkým vláknom. Tento hrebeň je ideálny pre každodenné česanie, pretože sa prispôsobuje svojou jemnosťou vášmu vlasu.

Tvarovacia kefa

Má okrúhly tvar v rôznych hrúbkach. Je vyrobená z kovového povrchu s jemnými štetinami tak, aby sa ľahko na jej povrch natáčali pramene. Vlasy dokážete nafúknuť pomocou fénu a tejto kefy do veľkého objemu a krásnych nadýchaných vĺn.

Tupírovací hrebeň

Tento hrebeň je špecifickejší a profesionálnejší. Zvyčajne má úzku rúčku ako zubná kefka s ostrými nahusto naskladanými štetinami. Ideálny na objemy pri účesoch s trvalejším efektom.

Tenký hrebeň z umelej hmoty

Hrebeň s umelými rovnomerne naskladanými zúbkami v jednom rade slúži na detaily vlasov ako cestičky, úprava účesov, vyhladenie vlasov. Je vhodný do kabelky a na rýchlu úpravu vlasov.

7. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod