Pozrite si klip k vianočnej piesni od Dominiky Mirgovej

Hviezdna Premena: Dominika Mirgová - módne fotenie so značkou F&F
Hviezdna Premena: Dominika Mirgová - módne fotenie so značkou F&F Dámskajazda.sk/Roman Skyba
reklama:

Speváčka na piesni Šťastné a veselé spolupracovala s Mirom Jarošom. Fanúšikom a fanúšičkám ju predstavila ako prekvapenie.

Slovenská speváčka Dominika Mirgová zverejnila videoklip k vianočnej piesni s názvom Šťastné a veselé. Video vytvoril Roman Reissmuller, s ktorým 22-ročná rodáčka z Trnavy spolupracuje už dlhšie. Nakrúcali ho v hudobnom štúdiu a okrem speváčky v ňom vidieť aj klaviristu Mareka Danka a huslistu Petra Fajtu. “Tento rok som si plnila svoje dávne sny. Napísala som singel Vám, kde som si zarapovala, nahrala odvážny videoklip Hore, so snúbencom sme sa dozvedeli tú najkrajšiu správu a okrem toho sa mi na poslednú chvíľu podarilo dať dokopy aj pravý vianočný song,” prezradila Mirgová, ktorá podľa vlastných slov miluje prekvapenia. Pieseň Šťastné a veselé preto fanúšikom a fanúšičkám predstavila bez ohlásenia.

“Neavizovali sme vianočný singel. Rozhodla som sa na poslednú chvíľu, že by som chcela stihnúť vianočnú pesničku. Miro Jaroš ju napísal za dva dni, na tretí deň sme ju nahrali, o dva dni natočili jednoduché video a Šťastné a veselé boli na svete. Chcela som, aby pesnička bola osobná. Dala som Mirovi námet, on dal dokopy krásny text, kde spievam aj o vločke. Tak mi hovorí mamina, lebo som sa narodila v deň keď padal sneh,” doplnila speváčka, ktorá oslavuje narodeniny 23. decembra.

Interpretka, ktorá v novembri oznámila, že sa jej o niekoľko mesiacov narodí prvé dieťa, si zatiaľ pauzu od hudby nedáva. “Klubové koncerty na pár mesiacov odložím, no plánujem koncertovať dokedy sa bude dať, kalendár mám stále plný, aj keď je pravda, že po tomto decembri si rada na chvíľu oddýchnem. V januári pripravujem ďalší singel aj s videoklipom, potom naplno makáme v štúdiu, kde dávame dokopy môj tretí album, ktorý by som veľmi chcela stihnúť vydať čo najskôr po pôrode,” povedala o svojich plánoch speváčka.

Dominika Mirgová sa preslávila v šou Slovensko hľadá SuperStar. V roku 2008 vydala prvý, eponymný album. Vlani uviedla na trh druhú štúdiovku #Nová, z ktorej pochádzajú skladby ako Prvá, Je koniec alebo L.A.S.K.A.. Na albume sa podieľali Rakby, Kali, Robert Burian, Peter Pann či spomínaný Miro Jaroš.

Informácie pochádzajú od Michala Šefčíka z Galgan Music a z archívu agentúry SITA.

15. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA