Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Heľenine oči
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto Michal Kunes Kováč
22. januára 2018 ŠoubizDomáci šoubiznis od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Pozrite si originálny videoklip od Heľenine oči k piesni Run To The Sun nabitý silnými emóciami, inšpiráciou naň bola táto herečka!

Slovenská skupina Heľenine Oči po zverejnení posledného albumu VAJCO fanúšikov zásobuje zaujímavými videoklipmi. V tom najnovšom, s názvom Run To The Sun,  ústrednú tému skladby zobrazili detskou láskou.

Partička chalanov z Prešova, ktorá sa vo vodách slovenskej hudobnej scény pohybuje už  19. Rokov, je známa svojou rozmanitosťou. To sa prejavilo i na ich poslednom nosiči VAJCO, kde fanúšikom ponúkli mix rôznych hudobných žánrov. Žánrová všehochuť však nie je jediným ukazovateľom rôznorodosti skladieb, ktoré Heľenine Oči na najnovšom albume ponúkajú. Objavujú sa na ňom skladby v rodnej slovenčine, ale aj v angličtine. A práve prvý videoklip k skladbe s anglickým textom uzrel svetlo sveta v týchto dňoch! Pieseň Run To The Sun je akýmsi osobným vyznaním frontmana skupiny Heľenine Oči Martina Mihalčína.

„Pre mňa je táto pieseň výnimočná kvôli emóciám, ktoré ma k nej viedli. Vznikala trochu inak ako ostatné piesne,“ prezradil Mihalčín, svoje pocity k skladbe.  Pesnička Run To The Sun vznikla v čase, keď sa večne veselý  spevák  zoznámil so svojou terajšou manželkou- známou herečkou Gabikou Marcinkovou Mihalčínovou.  „Sám som bol prekvapený, ako rýchlo zo mňa vyšla melódia a doteraz neviem, prečo mi text napadol v angličtine. Možno preto, že v slovenčine by to vyznelo patetickejšie. Samozrejme, skúšali sme to pretextovať, keďže v našej kapele Heľenine Oči  spievame  najmä po slovensky, ale nejako sa mi potom strácal prvotný zámer, ktorý tá pieseň mala,“ dodal Prešovčan.

Martin mihal in.jpg
Herečka Gabika Marcinková Mihalčínová, foto Martin Mihalčín

Pre speváka bolo textovanie v angličtine akousi skúškou schopnosti tvoriť v inej ako rodnej reči. Okrem okolností zrodu skladby a textu Martin Mihalčín priblížil samotný význam, ktorý do piesne vložil.  „Táto pieseň je pre mňa zhudobnením pocitu človeka, ktorý nájde niekoho, s kým chce zostarnúť. Pre mňa je najdôležitejšie, že sa táto pieseň páči žene, pre ktorú som ju zložil. A ak sa bude páčiť aj iným a pocítia aspoň kúsok z toho, čo som pri jej skladaní cítil ja, budem len rád.“

Ústrednou témou nového videoklipu je čistá detská láska

Heľenine Oči originalitou rozhodne nešetria. A ako sa hovorí vrana k vrane sadá, kapela sa obklopuje ľuďmi s podobným vnímaním. S režisérom Michalom Kunesom Kováčom, ktorý má na svedomí celý klip, si sadli okamžite. Stačilo jediné vypočutie pesničky a idea vizuálneho zobrazenia skladby bola na svete.

„Počul som text piesne a ihneď ma napadol obetavý príbeh.  Chcel som mu dať istý druh jedinečnosti  a inakosti v porovnaní so slovenskou tvorbou. Napadol ma motív Motýlieho efektu, zobrazenie situacií – robíš zle, tak sa dôsledok stále opakuje, až pokiaľ neurobíš správnu vec a ta je v tomto prípade “obetovať sa”,“ vyjadril sa režisér k svojmu nápadu a spracovaniu videoklip. Príbeh zachytený v Run To The Sun je popretkávaný emóciami, napätím, zjemnený láskou a podľa režiséra vyžaduje si náročnejšieho a pozornejšieho diváka.

Heľenine oči
Jano Štovka

Michal Kunes Kováč stavil na osvedčenú kartu a mladých zaľúbencov zahrali detskí herci, ktorí hviezdili v jeho filme Sídlisková poviedka. Jakub Kuchár, ktorý v klipe stvárnil hlavnú postavu tínedžera, dokonca za spomínaný film získal ocenenie od South Film and Arts Academy Festival a to za najlepší detský herecký výkon v krátkom filme. „ Rozhodol som sa pre toto obsadenie, pretože týmto mladým talentom verím a nesklamali. Detská láska je nezabudnuteľná a zároveň silno tragická. Prekoná aj strach zo šikany a nenávisti,“ podotkol autor videa. „Verím, že sa videoklip bude páčiť a diváci mu venujú svoj čas a nadhľad,“ doplnil na záver.

Odporúčané články

Zverenkyňa Jany Kirschner Teri Čikoš prichádza s piesňou LETNÁ. Videoklip k nej sa nakrúcal v bájnych priestoroch lekárne Raper Opak a Xindl X prinášajú z Tenerife nový videoklip Freetime. “Život nie je iba štart – cieľ…”

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.