Prečo je čierna farba tak ideálna?

Prečo je čierna farba tak ideálna?
thinkstock.com
reklama:

Aj vo vašom šatníku dominuje čierna farba? Tak potom patríte k drvivej väčšine ľudí. Viete prečo je to tak? Nie, nie sme všetci negatívne naladení…

Hovorí sa, že farby nás vystihujú, že to čo máme na sebe zrkadlí naše emócie a nálady. Pokiaľ by to bola pravda, chodilo by asi veľa veselých ľudí v ružovom, prípadne v žltom no a naopak potom tí, čo sú smutní alebo nahnevaní, by sa neustále šatili do čiernej. V skutočnosti je to inak.

Univerzálnosť kombinácií farieb

Keby si teraz urobíme prehľad toho, ktoré farebné kombinácie k sebe ladia, zistíme, že čierna farba patrí medzi najuniverzálnejšiu. Urobte si jednoduchý test. Hodí sa žltá s modrou, červenou, žltou, či fialovou? A čo zelená a iné farby? Stačí mať predstavivosť a kúsok cítenia pre farby. Nepotrebujete byť maliar ani žiadny módny znalec, aby ste vedeli, že keď máte povedzme fialové šaty, zelené topánky by mohli byť už moc.

Čo na seba? Módne kombinácie sú známkou kreativity

Športová, či elegantná?

Chystáte sa na pohovor, ples alebo len do fitka? Skutočne sa čierny outfit hodí na každú príležitosť. A keď neviete čo na seba, čiernou nikdy nič nepokazíte a nepreženiete. A dokonca pristane každému.

Čierna zužuje

Je to síce optický klam rovnako ako fakt, že biele veci rozširujú – no pravdivý. Tmavá vám uberá kilá a formuje postavu, takže sa cítite štíhlejšie.

Dokonalý základ pre doplnky

Akákoľvek výrazná farba, prípadne ich kombinácie (ako napríklad červená), si často vyžaduje ubrať na doplnkoch. Čierna je neutrálna, preto si vyslovene pýta pridať inú farbu alebo čosi jagavé. Bižutéria by mala byť neodlúčiteľná súčasť každého outfitu.

Je kontrastná

Kontrast je perfektný spôsob ako zaujať. Čierna vytvára kontrast s každou farbou a zároveň ich neutralizuje, preto sa hodí vo všetkých kombináciách.

Fotoalbum k článku:

11. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod