Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nevera, hádka, dvaja, pár,
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shutterstock.com
22. mája 2013 LifestyleSvet mužov od NellySITA Diskusia()

Prečo sa muži odcudzujú ženám?

Je prirodzené, že každý partnerský vzťah prechádza zmenami. Často sa po rokoch jeden druhému odcudzíme a nevieme k sebe nájsť cestu späť. Prečo vlastne?

Každý začiatok býva nádherný. Ľúbite sa a želáte si, aby to tak ostalo navždy. Lenže nezostane. Prečo sa vlastne muži odcudzujú ženám alebo naopak? Problém spočíva v nepochopení sveta toho druhého.

Pod ťarchou každodennosti…

V partnerskom vzťahu každý očakáva od toho druhého, že sa bude správať určitým spôsobom. Sklamanie prichádza, keď to tak nie je.

Práve problémy, ktoré nás postretnú na životnej ceste sú často dôvodom nášho odcudzenia.

Keď sa uzavrie muž…

Jeden z najväčších rozdielov medzi mužmi a ženami je, že ak má starosti muž, uzavrie sa do seba. Odpojí tie časti mozgu, ktoré ovládajú emócie, naštartuje program Riešenie problémov a prestane hovoriť. A to my ženy nechápeme, lebo my robíme opak.

Keď sa uzavrie žena…

Ženy sa stiahnu do seba len keď je naozaj zle a niekto im ublížil. Ak majú starosti, potrebujú sa na rozdiel od mužov vyrozprávať. Chceme to teda prebrať s našim partnerom, ktorý je k nám najbližšie. No a narážame na úplne inú reakciu, akú sme očakávali. Akú? Muž sa správa totiž „na počudovanie“ ako muž. Ak vidí, že máme starosti, stiahne sa a nechá žene priestor na vyriešenie problémov. Takouto reakciou v nás ale naši partneri vyvolajú pocit, že sú necitliví a nezáleží im na nás. A pritom predísť konfliktom sa dá jednoducho. Dámy, nechcite po mužoch, aby boli ako vy! Čím skôr to pochopíte, tým menej sa od seba prestanete vzďaľovať.

Čo teda robiť?

Ak sa muž uzavrie do seba, dajte mu pokoj, bude v poriadku. Ak sa do seba uzavrie žena, je to problém a je čas na vážnu debatu.

Odporúčané články

Trpíte chorobnou láskou k partnerovi? Posolstvo na týždeň od 12.2. – 18.2.2018

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet mužov

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...