Prečo sa v manželstve zmení sexuálna orientácia?

ženy, krása
shutterstock.com
reklama:

Môže sa odrazu zmeniť heterosexuál na homosexuála? Máte i vy osobnú skúsenosť so zmenou sexuálnej orientácie?

Žijete v manželstve a po istom čase badáte zmeny v správaní vášho partnera. Prestal mať o vás záujem. Nepriťahujete ho. Už si ani nepamätáte, kedy ste sa naposledy milovali. Dokonca máte podozrenie, že sa začal zaujímať viac o mužov ako o ženy? Prečo sa to stalo?

Skrývaná homosexualita

V prvom rade z toho neobviňujte seba. Vy za to určite nemôžete. Homosexualita nie je psychická porucha ani nevzniká v dôsledku negatívnych emocionálnych skúseností. Výskumy totiž dokázali, že hlavná štruktúra mozgu je ženská. A o tom, že bude muž mužom, rozhodujú dve dávky mužských hormónov zvaných androgény ešte v prenatálnom období. Vďaka prvému prílivu hormónov sa vytvoria mužské genitálie.

No na to, aby muž rozmýšľal ako muž, potrebuje aj druhú dávku. Ak ju nedostane, stáva sa z neho homosexuál alebo transsexuál. Z toho vyplýva, že váš manžel si orientáciu nezmenil. Len ju skrýval alebo potláčal pred okolitým svetom. Možno o nej ani sám nevedel či skôr nechcel vedieť.

Sexuálna orientácia je nemenná

Už počas šiesteho alebo ôsmeho týždňa po počatí sa teda rozhoduje o sexuálnej orientácii. Ak vášho muža začalo priťahovať rovnaké pohlavie, nestalo sa tak vplyvom vonkajších okolností. Mnoho homosexuálov svoju orientáciu maskujú či snažia sa potlačiť. Strach pred predsudkami a odsúdením ich privedie k rozhodnutiu oženiť sa a založiť si rodinu. No to nezmení na veci nič. Rovnaké pohlavie ho bude priťahovať i naďalej.

19. marca 2013

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Mona