Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ženy, krása
shutterstock.com
19. marca 2013 LifestyleSex a vzťahy od MonaSITA Diskusia()

Prečo sa v manželstve zmení sexuálna orientácia?

Môže sa odrazu zmeniť heterosexuál na homosexuála? Máte i vy osobnú skúsenosť so zmenou sexuálnej orientácie?

Žijete v manželstve a po istom čase badáte zmeny v správaní vášho partnera. Prestal mať o vás záujem. Nepriťahujete ho. Už si ani nepamätáte, kedy ste sa naposledy milovali. Dokonca máte podozrenie, že sa začal zaujímať viac o mužov ako o ženy? Prečo sa to stalo?

Skrývaná homosexualita

V prvom rade z toho neobviňujte seba. Vy za to určite nemôžete. Homosexualita nie je psychická porucha ani nevzniká v dôsledku negatívnych emocionálnych skúseností. Výskumy totiž dokázali, že hlavná štruktúra mozgu je ženská. A o tom, že bude muž mužom, rozhodujú dve dávky mužských hormónov zvaných androgény ešte v prenatálnom období. Vďaka prvému prílivu hormónov sa vytvoria mužské genitálie.

No na to, aby muž rozmýšľal ako muž, potrebuje aj druhú dávku. Ak ju nedostane, stáva sa z neho homosexuál alebo transsexuál. Z toho vyplýva, že váš manžel si orientáciu nezmenil. Len ju skrýval alebo potláčal pred okolitým svetom. Možno o nej ani sám nevedel či skôr nechcel vedieť.

Sexuálna orientácia je nemenná

Už počas šiesteho alebo ôsmeho týždňa po počatí sa teda rozhoduje o sexuálnej orientácii. Ak vášho muža začalo priťahovať rovnaké pohlavie, nestalo sa tak vplyvom vonkajších okolností. Mnoho homosexuálov svoju orientáciu maskujú či snažia sa potlačiť. Strach pred predsudkami a odsúdením ich privedie k rozhodnutiu oženiť sa a založiť si rodinu. No to nezmení na veci nič. Rovnaké pohlavie ho bude priťahovať i naďalej.

Odporúčané články

12 prekvapivých faktov o manželskej zrade 6 spôsobov, ako ho lepšie spoznať

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sex a vzťahy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...