Prečo sa v sexe nedokážete uvoľniť?

sex, bozk, milenci, dvaja, pár, zamilovaní, erotika
shutterstock.com
reklama:

Patríte k ženám, ktoré sa vo všetkom snažia vyhovieť partnerovi a nedokážu sa uvoľniť? Možno budete prekvapená, ale často za vaše nízke sexuálne sebavedomie môže váš bývalý. Ako to zmeniť?Vládne u vás takýto scenár? V posteli rozhoduje častejšie on a vy sa prispôsobujete. Chce orálny sex? Jasné. Pritom sa vám to možno nepáči. Chce sex na práčke? Bez problémov. Pritom vám to v posteli pripadá omnoho pohodlnejšie. Ale nikdy nič nepoviete z obavy, aby ste ho nesklamala. Nedokážete sa uvoľniť zo strachu, že niečo urobíte zle. Ak to chcete zmeniť, musíte odhaliť najskôr príčinu. A tá je zväčša skrytá v minulých vzťahoch.

Čo s tým má spoločné váš expartner?

Takéto správanie býva spôsobené nestabilným sexuálnym sebavedomím a rovnako nestálou sexuálnou identitou. Pravdepodobne sa váš bývalý partner niekedy zmienil o tom, že pred vami zažil ešte lepší sex. Tento výrok zostáva hlboko zakorenený a vplýva na naše ďalšie správanie. Okrem toho my ženy sa snažíme väčšinou každému vyhovieť na úkor vlastných potrieb.

Ako zmeniť minulosť?

Keď nabudúce budete spať so svojim partnerom, stisnite v duchu tlačidlo STOP – kedy, to je jedno. Premýšľajte o tom, či naozaj chcete robiť to, čo práve robíte. Pokračovala by ste rovnako, keby to záležalo len na vás? Nie? Pripomeňte si tento pocit v podobných situáciách. Skúste ešte pred tým, kým dôjde na vec, na túto tému prehovoriť, a to pozitívne. Žiadne výčitky. Ako? Napríklad takto: „Veľmi sa mi páči, keď sa ma dlho dotýkaš ústami a jazykom ešte pred tým, než sa ideme milovať“.

Nebojte sa byť otvorená a sama sebou. Ak vás partner miluje, bude vás milovať presne takú, aká ste.

25. júla 2013

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Nelly