Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zdravie, bolesť, choroba, únava, samota, smútok, žena
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
21. septembra 2015 ZdravieVýživa od DJSITA Diskusia()

Prekyslenie organizmu: Pravda alebo výmysel?

Určite ste už počuli, že za mnohé zdravotné problémy, ako je napríklad únava, malátnosť a oslabená imunita, či dokonca výskyt nebezpečných chorôb, ako je rakovina, môže práve prekyslenie organizmu. Ide o mýtus? Čo teda robiť a aké látky nevyhnutne potrebujeme, aby sme sa cítili fit?

Americký biochemik Dr. Robert Young na základe výskumu prišiel k nasledujúcemu záveru.

Tvrdí, že neexistuje viacero chorôb, ale len jedna choroba – prekyslenosť organizmu. Ako ďalej vysvetlil, život človeka je závislý na rovnováhe medzi kyselinami a zásadami v organizme, pričom na meranie kyslosti tekutín sa používa stupnica pH v intervaloch 0-14. Ak má človek viac ako 7.00, má zásadité hodnoty, ak menej, tak kyslé. A čo spôsobuje kyslosť a zásaditosť organizmu? Vraj za to môže naša strava. Po skonzumovaní potravín a následnom trávení zostáva v organizme odpad, ktorý je kyslý alebo zásaditý. Záleží to od minerálnych látok, ktoré sa v danom jedle nachádzajú.

Prekyslenie spôsobujú choroby

Je však uvedená teória pravdivá? Existuje prekyslenie organizmu, za ktoré môže naša nevhodná strava? Faktom je, že termín „prekyslenie“ sa v oficiálnej medicíne vôbec nepoužíva. Podľa odbornej verejnosti existuje iba termín acidóza, ku ktorej dochádza vplyvom chorobných stavov, ako je napríklad hladovanie, neliečená cukrovka, či chronické zlyhávanie obličiek. Potrava, ktorú konzumujeme, však naozaj môže byť prevažne „kyslá“, a preto je potrebné doplniť zásadité látky (napríklad výživovým doplnkom). Medzi „kyslé“ potraviny patria naše obľúbené jedlá, ako sú sladkosti, čokoláda, obilniny, pšeničné výrobky, produkty živočíšnej výroby, ale i nápoje ako káva, čierny čaj, či sýtené minerálky.

Rovnováha znamená zdravie

Napriek tomu, že teória o prekyslení organizmu je považovaná odborníkmi za mýtus, rovnováha dôležitých látok v ľudskom organizme je pre zdravie človeka nevyhnutná. Ak je teda naša strava jednostranne zameraná, odráža sa to i na našom zdravotnom stave. Absencia dôležitých látok zapríčiňuje nerovnováhu, ktorá býva dôvodom mnohých zdravotných komplikácií. Bolesti hlavy, únava, malátnosť, nespavosť, lámavosť nechtov, či nadmerné vypadávanie vlasov. To všetko môže byť znamením, že vaše telo potrebuje doplniť látky, ktoré by vyvážili nepomer medzi prijatými zásaditými a kyslými látkami.

Čo pre to urobiť, aby sme sa znovu cítili fit a plní energie? V prvom rade zmeniť svoje stravovacie návyky a viac sa hýbať. Aby vám prijímaná potrava skutočne dodala, čo vaše telo potrebuje, poistite sa a obohaťte vašu stravu o výživové doplnky. Pri ich výbere sa však zamerajte na to, aby boli prírodného charakteru. Napríklad sme našli 100% výživový doplnok ALKALIO, ktorý pochádza zo Slovenska. Odporúčame ho, lebo môže pomôcť zabezpečiť dôležitú rovnováhu potrebných látok v ľudskom organizme a upevniť jeho zdravie.

K téme

9 vecí, ktoré nikdy nehovorte svojmu dieťaťu o jedle Šaláty, ktoré dajú zabrať vášmu žalúdku

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.