Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Premena zovňajšku
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Výherkyňa Mirka po absolvovaní premeny. SITA / Diana Černáková
27. marca 2013 Móda a krása od DámskajazdaSITA Diskusia()

Premena: Mirka vďaka účesu omladla o desať rokov

Pred dvoma týždňami sme na našom portáli odštartovali pravidelnú súťaž o premenu zovňajšku. Víťazkou marcovej súťaže sa stala Mirka z Pezinka.

Mirka sa výhre potešila, bola pre ňu ozajstným prekvapením. Premenu totiž získala až ako druhá v poradí, prvá vyžrebovaná výherkyňa sa výhry pre nedostatok času vzdala.

Ako zamestnaná matka troch detí sa Mirka snaží každú voľnú chvíľu tráviť s deťmi a ak vyjde čas, tak aj relaxovať. S manželom a deťmi obľubujú wellness pobyty. Aj preto sa výhre na našom portáli veľmi potešila.

Na začiatok relax v Pivných kúpeľoch BBB Prešpork

Pivné kúpele sú určené predovšetkým na relax a zároveň na regeneračnú podporu pokožky, posilnenie a vyživenie vlasových korienkov, ale aj na upokojenie emocionálnej hladiny. Pred samotnou procedúrou absolvuje klient rozhovor o jeho zdravotnom stave.

Aj Mirku čakal pripravený kúpeľ, ktorý pozostával z vody s teplotou 38 °C, s obsahom pivného kalu, pivných kvasníc, obilnín a byliniek. Teplota je počas procedúry prispôsobená klientovi, a ten je počas nej neustále kontrolovaný. Do kade s kúpeľom sa vstupuje bez plaviek, aby sa z nich nevyplavovali toxické látky. Počas kúpeľa sa spúšťa na 20 minút vírivka. A ako sa Mirke kúpeľ v pivných kvasinkách páčil? „Aj napriek tomu, že ide o pivný kúpeľ, necítim žiadnu vôňu piva. Cítim iba príjemnú vôňu bylín, ktoré kúpeľ obsahuje,“ povedala nám výherkyňa.

Premena zovňajšku
SITA/Diana Černáková

Počas relaxácie bola Mirka v miestnosti sama. Kúpeľ sa vždy objednáva iba pre úzku skupinu ľudí, ktorí sa vzájomne poznajú. Preto sa takýto relax využíva aj na stretnutia kamarátov, neoficiálne obchodné stretnutia, či oslavy sviatkov v kruhu najbližších. Dbá sa o zachovanie absolútneho súkromia. „Je veľmi veľká výhoda, že sa môžem takto počas procedúry pohodlne rozprávať v súkromí, mám čas na vlastnú individualitu,“ dodala Mirka.

Pred pivným kúpeľom sa odporúča využiť saunu, ktorá je tiež súčasťou relaxačného komplexu. Vysoké teplo, ktoré sauna má, umožňuje otvorenie pórov na pokožke, ktoré tak lepšie absorbujú zmes bylín a vitamínov skupiny B. Ich prienik do pokožky je potom oveľa hlbší a intenzívnejší. Kúpeľ má blahodarný vplyv aj na vlasy a nechty, pôsobenie ingrediencií v ňom pritom vôbec nemá vplyv napríklad na oxidáciu farieb pri farbených vlasoch.

Po skončení procedúry prešla Mirka do oddychovej časti. Posteľ bola z neupraveného dreva, vystlaná ovsenou slamou, ktorá bola prikrytá plachtou. Príjemná vôňa a slama dotvárali výbornú atmosféru relaxu.

Ak vás zaujal relax v Pivných kúpeľoch BBB Prešpork, viac informácií nájdete tu.

Regenerácia pokožky sa odohrávala v 1. Talianskom dermato-estetickom centre CLEMATIS

Po relaxácii v kúpeľoch pre oddýchnutú Mirku nastal čas na regeneráciu pleti a procedúry, ktoré majú za úlohu zotaviť pleť po zimnom období. Po odlíčení a očistení pleti od bežných krémov a mejkapu, čo malo docieliť lepší prienik použitých dermatologických látok do pokožky, sa na pleť nanášal špeciálny kolagénový kokteil.

Ten pozostával z liftingového séra, kolagénu a zo zmesi vitamínových zložiek. Takýto kokteil sa pripravuje pre každú klientku individuálne. Jeho zloženie sa pripravuje podľa kvality pleti, veku klientky a prostredia, v ktorom sa bežne pohybuje.

Špeciálnym prístrojom na hĺbkové vstrebávanie sa kolagénový kokteil vtieral do pokožky. To umožňuje prienik až priamo do výživných zložiek do hĺbky tkaniva. Tento proces sa nazýva mezoterapia.

„Táto procedúra je mi mimoriadne príjemná. Cítim jemné mravčenie na tvári, ktoré pôsobí upokojujúco,“ popísala svoje pocity pri ošetrení Mirka. Podľa Simonky, skúsenej kozmetičky centra, pleť prijme toľko kokteilu, koľko potrebuje. V konečnej fáze sa realizuje ďalšia procedúra – kryoterapia. So špeciálnym prístrojom s chladnou plochou s teplotou -4 °C sa vstrebaný kokteil v pokožke upevňuje a začína pôsobiť. Toto pôsobenie trvá cca 7 – 10 dní. Aj preto sa kúra odporúča opakovať 4 – 10x, aby výsledok bol trvácnejší.

Kozmetička Simona, ktorá realizovala procedúru, odporúča prvú fázu intenzívnej kúry. Druhá fáza je už iba udržiavacia. Teda postačuje na obnovenie realizovať procedúru 1x za mesiac /6 týždňov.

Máte aj vy záujem využiť služby dermato-estetického centra CLEMATIS? Viac informácií o ich ponuke nájdete tu.

Líčenie s kozmetikou Fleur de Santé

Po ošetrení pleti sa Mirka tešila na ďalšiu časť svojej výhry – líčenie tváre s dekoratívnou sadou kozmetiky Fleur de Santé.

Kozmetička a vizážistka Simona jej najskôr naniesla krém proti vráskam FLEUROSOME s obsahom kvetinových kyselín, vhodný pre zrelú pleť. Následne použila korektor Couleur de Fleur odtieň Fudge – korekčnú tyčinku na dokonalé zakrytie farebných nedokonalostí pleti , ktorý pôsobí na stiahnutie tmavých kruhov pod očami.

Keďže Mirkina pleť bola bez výraznejších nedostatkov, stačilo naniesť mejkap Perfect Illusion s ľahšou textúrou. Potom použila podkladový krém na oči Couleur de Fleur, aby boli tiene nanesené na viečkach trvácnejšie.

Na rad prišli očné tiene vo farebnej kombinácii lososová – šedá, ktoré vizážistka naniesla na celé očné viečka. V očnom oblúku použila na dotieňovanie šedočierny odtieň. Na zvýraznenie oka použila čiernu očnú linku a špirálu čiernej farby 2 v 1 Extra Wear Mascara and Primer na zväčšenie mihalníc.

Na pery naniesla lesk Creamy Lip Gloss jemnej lososovej farby, aby viac vynikli Mirkine oči. Na záver vizážistka Mirke tvár prepudrovala a jemne dofarbila líčka.

Pre viac informácií o kozmetike Fleur de Santé nájdete tu.

Úprava vlasov v Kaderníctve NAĎA, PROFI SALÓN

Z dermato-estetického centra sme sa presunuli do Kaderníctva NAĎA , PROFI SALÓN. Kaderníčka Zuzana najprv s Mirkou viedla rozhovor, na základe ktorého sa rozhodla, aké úpravy vlasov vytvorí. „Prvý rozhovor je veľmi dôležitý, nakoľko mi umožní odhadnúť, akým typom osobnosti klientka vlastne je. Môže byť energická, tichá, výrazná, utiahnutá. Aj účes, ktorý vytvorím, by mal s korešpondovať s jej charakterovými vlastnosťami“, vysvetľuje.

Mirka sa na zmenu účesu veľmi tešila. „Už dávno som uvažovala o zmene imidžu, ale nikdy som si nevedela nájsť na seba čas. Až teraz, výhrou v súťaži som istým spôsobom bola k vyhradeniu času donútená. A som veľmi rada, nech už sa so mnou robí čokoľvek. Veď každá žena by si mala nájsť raz za časť jeden deň na seba,“ uvažovala.

Kadernícka profesionálka sa rozhodla pri Mirke použiť gaštanovú farbu, zmiešanú so svetlejším odtieňom, kvôli modrej farbe očí. Na úpravu použila malé skrátenie účesu, jeho upravenie a prestrihanie. Vytvorila jej aj ofinu, ktorú si môže česať do strany.

Vzhľadom na suchšiu kvalitu vlasov a rozštiepené končeky použila Zuzana argánovú kúru, ktorá má posilňujúce účinky. Takisto využila aj keratínovú kúru. „Naše kaderníctva sa špecializujú aj na poradenstvo pre klientky v oblasti zmeny výzoru, alebo aj regenerácie už poškodených vlasov. Naučíme ich, ako je potrebné sa o vlasy starať a aké kúry ich vlasy potrebujú. Vieme poradiť v prípade zmeny farbu, vymyslíme strih pre každú klientku osobitne. Každá žena je individuálna, stačí malá zmena účesu a odtieňu vlasu a stáva sa z nej úplne iná osobnosť,“ dodala kaderníčka Zuzana.

Na záver Mirke vlasy vyfúkala cez guľatú kefu, končeky zahla dovnútra. Účes jemne natupírovala, uhladila a prelakovala.

V prípade záujmu o služby Kaderníckeho salónu NAĎA volajte na číslo 421 2 5293 2421, alebo PROFI SALÓN, Cesta na Senec 1862/2, 82104 Bratislava – Ružinov – 421 2 4444 2933.

Na záver dobrý pocit a darček od spoločnosti EWOPHARMA

Premena zovňajšku
SITA/Diana Černáková
Okrem zážitkov a zmeny vzhľadu si Mirka odniesla aj darček od spoločnosti EWOPHARMA – produkty na podporu imunity a produkty určené na starostlivosť o vlasy REVALID®. Sú to biologicky aktívne prípravky, vyvinuté vo Švajčiarsku, ktoré slúžia na obnovu vlasov a nechtov.

Poskytujú esenciálne látky, potrebné pre aktiváciu metabolizmu a tým podporujú rast vlasov a nechtov. Používajú sa aj vtedy, keď je rast vlasov a nechtov narušený v dôsledku fyzikálneho alebo chemického poškodenia.

Pre viac informácií o produktoch spoločnosti EWOPHARMA pozrite sem.

Mirke sa podľa jej vlastných slov deň, kedy sa uskutočnila jej výherná Premena vzhľadu, mimoriadne páčil. „Vyhrať celodenný relax, kúpeľ, kozmetiku, nový účes a líčenie je určite snom každej ženy. Je síce pravda, že sa takto môžeme obdarovať aj samé, ale povedzme si úprimne, ktorá z nás, zamestnaných matiek si to dopraje. Keď som však zistila, že som vyhrala, okamžite som si vedela zariadiť celú víkendovú sobotu tak, aby som ju venovala len sebe.

Cítila som sa ako hviezda. Ráno pivný kúpeľ v bylinkách, potom oddych a relaxácia vo voňavej slame, protivrásková kozmetika, líčenie od profesionálky a nakoniec celkom nová farba vlasov a krásny zostrih. Navyše celý deň okolo mňa pobehovali dve redaktorky z Dámskej jazdy a fotografka. Skrátka úžasné. Ďakujem celej redakcii a každému, kto mi doprial tento krásny deň, po ktorom som sa domov vrátila oddýchnutá a krásna,“ dodala na záver. Motivovala vás?

Odporúčané články

6 trikov, ako sa cítiť stále úžasne krásna! Tri otázky pre vizážistku hviezd Luciu Šenkovú: Tieto triky zachránia vašu pleť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Móda a krása

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.
Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies