Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gtf_0023.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto Prešporský bál
16. februára 2019 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Prešporský bál plný prekvapení a tradícií

Pred sto rokmi, 6. marca 1919, sa z dovtedy známeho Prešporku stala Bratislava. Na konci fašiangu si tento historický míľnik pripomenuli nielen Prešporáci už tradične po prešporsky, bálom. Prešporským bálom. V jedinečných priestoroch historickej budovy Slovenskej filharmónie – bratislavskej Reduty sa už 16. februára uskutočnilo podujatie, ktoré vytvára jedinečnú scenériu pre ľudí, ktorí dokážu oceniť umenie, bontón a krásu v jej najrôznejších podobách.

Na 400 hostí čakalo hneď niekoľko prekvapení. Pripravený bol bohatý program na troch scénach. O zábavu sa postarali domáci aj zahraniční hudobní hostia. Hlavnú sálu v rytme valčíkov roztancovali Metropolitný orchester Bratislava a Orchester Pavla Zajáčka. Neskôr stage ovládla speváčka Kristína.

Gtf_0597.jpg
Foto Prešporský bál

Po polnoci sa bál vrátil do minulosti so spomienkou na Karla Duchoňa, ktorého piesne zaspieval Mário Kuly Kollár. Mnohých určite potešilo vystúpenie českej hudobnej skupiny Buty.

Img_3391.jpg
Foto Miriam Šramová

O zábavu sa postarala aj euro disco/popová hudobná skupina založená v Kolíne nad Rýnom – Bad Boys Blue. Počas večera určite zazneli ich najväčšie hity ako „You’re a Woman“ či „I Wanna Hear Your Heartbeat“ V Divadelnej sále hostí zabávali skupiny kochanski, Funny Fellows či španielske rytmy v podaní Lazara. Chill out ovládli Cigánski diabli, Silent Trio a DJ Flebo.

Img_3392.jpg
Foto Miriam Šramová

Prešporský bál sa vracia k tradíciám, ako uvedenie mladých dám a pánov do spoločnosti úvodným tancom novicov či polnočné tancovanie v maskách. Pripravené bolo polnočné prekvapenie, či mimoriadne vydanie špeciálneho magazínu o polnoci. Bál uzatvára fašiangovú sezónu na Slovensku.

Hlavným organizátorom je agentúra ONe AIR s.r.o. a spoluorganizátorom občianske združenie Šanca pre vaše srdce.

Img_3389.jpg
Foto Miriam Šramová

Sme poctení každoročným vysokým záujmom návštevníkov, ktorí chcú s nami prežiť túto bálovú noc. Príprava nie je jednoduchá a vyžaduje si mesiace príprav. Tento ročník je pre nás mimoriadny a venovali sme mu výnimočnú pozornosť. Bálová noc je pre nás len čerešničkou na torte úsilia celého organizačného tímu. Čaro bálu umocní tento rok aj niekoľko prekvapení, ktoré budeme odtajovať postupne.“ Prezradil hlavný organizátor a producent Prešporského bálu Vlado Vondrák.

Img_3384.jpg
Foto Miriam Šramová

Prešporský bál bude aj podujatím, ktoré ocení výnimočné osobnosti a počiny ‒ idey ľudí Cenou Júliusa Satinského – Bratislavská čučoriedka. „Pre Čestnú radu je každoročne cťou vybrať a oceniť laureátov v kategórii Osobnosť a Idea – Počin,“ zhrnula ocenenie autorka ceny Katarína Rimóczyová, ako ďalej uvádza: „Rada pri výbere prihliada na celoživotné priekopnícke pôsobenie na ich profesionálnej dráhe v spojitosti s odhodlaním zdolávať bariéry tradičného vnímania ich umeleckého videnia.“

Gtf_0556.jpg
Foto: Prešporský bál

V roku 2019 získali ocenenie spevák a skladateľ Janko Lehotský v kategórii Osobnosť a v kategórii Idea-počin OZ Bratislavské rožky.

Bližšie informácie nájdete na webovej stránke www.presporskybal.sk a na sociálnych sieťach.

K téme

Prešporský bál 2020: Kto získal ocenenie Bratislavská čučoriedka?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.