Princ Harry priznal plachosť, nemá rád verejné prejavy

Princ Harry
Princ Harry SITA/AP
reklama:

Člen kráľovskej rodiny sa svojím priznaním snaží pomôcť ľuďom s HIV a AIDS.

Britský princ Harry nerád vystupuje na verejnosti. Mladší syn princeznej Diany to uviedol vo videu, ktoré nakrútil pre kampaň Feel No Shame. Jej cieľom je pomôcť ľuďom s HIV a AIDS, aby sa nebáli nahlas hovoriť o svojich problémoch.

„Tisíce detí zomierajú zbytočne, pretože sa ľudia hanbia otvorene rozprávať o HIV a vyhľadať pomoc. Pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti AIDS sa Sentebale (nezisková organizácia, ktorú spoluzakladal princ Harry, pozn. SITA) rozhodla spustiť kampaň Feel No Shame, ktorá oslavuje zdieľanie tajomstiev – šírenie posolstva, že odstránenie stigmy a hanby zachraňuje životy,“ vyjadrili sa zástupcovia spomínanej nadácie.

„Dnes, pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti AIDS, sa vám zverím s tajomstvom. Verte tomu alebo nie, vždy keď mám nahlas prehovoriť na verejnosti, som neuveriteľne nervózny. Nezáleží na tom, o akú veľkú skupinu ľudí ide. Napriek tomu, že sa po celý ten čas smejem a vtipkujem, keď mám na sebe oblek a vchádzam do miestnosti plnej ľudí, som hrozne nervózny, možno aj vystrašený,“ prezradil 30-ročný člen kráľovskej rodiny.

„Teraz, keď som sa k tomu priznal, bude ma asi ešte viac trápiť, že na mňa ľudia pozerajú. Zároveň by som sa však chcel poďakovať všetkým, ktorí sa na tomto zúčastnili, a chcem povzbudiť čo najviac ľudí, aby sa zapojili, ak je to možné,“ dodal princ.

Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com.

1. decembra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA