Princ William má novú prácu, plat dá chudobným!

Princ William
SITA/AP
reklama:

Hoci bude v novom zamestnaní dostávať mzdu, následník britského trónu ju daruje charite.

Princ William sa stane pilotom vrtuľníka záchrannej služby vo východnom Anglicku. O novej práci 32-ročného Vojvodu z Cambridgeu informovala kráľovská rodina. Princ William začne s tréningom pre svoje nové zamestnanie na jeseň na letiskách v mestách Cambridge a Norwich. Školenie pritom potrvá minimálne päť mesiacov, kým si bude môcť následník britského trónu požiadať o licenciu na lietanie s helikoptérou.

Vojvoda začne ako kopilot, po určitom čase ho rekvalifikujú na veliteľa vrtuľníka,” uviedla kráľovská rodina vo vyhlásení. “Táto práca bude hlavným zamestnaním Vojvodu, avšak naďalej mu ostanú povinnosti a úlohy, ktoré vykonáva v mene Kráľovnej v krajine a v zahraničí. Vojvoda bude taktiež naďalej vykonávať svoje úlohy, ktoré mu vyplývajú z prevzatia záštity nad projektmi, a taktiež úlohy spojené s Kráľovskou nadáciou Vojvodu a Vojvodkyne z Cambridgeu a Princa Harryho,” vysvetlil tiež Kensingtonský palác. Hoci bude Princ William za novú prácu dostávať plat, všetky peniaze plánuje darovať charite.

Princ William slúžil ako pilot vrtuľníka aj minulosti, a to v Kráľovských leteckých silách. Počas služby absolvoval viac ako 150 záchranných akcií.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.usmagazine.com.

7. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA