Produkčná spoločnosť žaluje Evan Rachel Wood o mastnú sumu!

Evan Rachel Wood
Evan Rachel Wood SITA/AP
reklama:

Americká herečka údajne odmietla dokončiť snímku 10 Things I Hate About Life.

Tvorcovia snímky 10 Things I Hate About Life žalujú americkú herečku a speváčku Evan Rachel Wood za to, že opustila projekt, hoci zaň dostala zálohu vo výške tristotisíc dolárov (v prepočte približne 220-tisíc eur). Od 26-ročnej herečky teraz žiadajú stonásobné odškodné.

Podľa žaloby Wood ešte v roku 2012 prijala hlavnú rolu v pokračovaní snímky 10 vecí, ktoré na tebe nenávidím (1999), pritom sa zaviazala, že absolvuje nakrúcanie v dĺžke siedmich týždňov.

Dokument tiež uvádza, že filmovanie sa v januári 2013 nachvíľu zastavilo a ďalšie zdržanie prác spôsobilo tehotenstvo samotnej herečky. Po tom, čo Wood porodila v júli 2013 syna, chceli tvorcovia snímky v nakrúcaní pokračovať. Wood však podľa nich ďalšie filmovanie odmietla, tvrdiac, že svoje záväzky už naplnila.

Na žalobu medzičasom reagoval hovorca herečky, ktorý ju označil za absurdnú. Podľa neho nakrúcanie producenti zastavili, pretože nemali peniaze a nedokázali ho znovu začať ani v novembri 2013, keď herečka súhlasila, že snímku dokončí.

Evan Rachel Wood zaujala divákov i kritiku už ako tínedžerka. Britský denník The Guardian ju v roku 2006 označil za “jednu z najlepších herečiek jej generácie”.

Známa je najmä z drámy Trinástka (2003), romantického filmu Across the Universe (2007) s piesňami The Beatles, drámy Deň zrady (2011) alebo televízneho miniseriálu Mildred Pierceová (2011). Herečka sa koncom mája rozišla so svojim manželom Jamiem Bellom.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.eonline.com a www.deadline.com a archívu agentúry SITA.

7. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA