Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jude Papaloko a jeho umenie
Jude Papaloko a jeho umenie papaloko
12. augusta 2013 LifestyleLuxury od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Prvý ročník Gurmánskej charity podporí umelec Jude Papaloko

Významný haitský umelec žijúci dlhé roky v Amerike navštívi Slovensko, aby podporil prvý ročník gurmánskej charitatívnej akcie. Jude Papaloko odprezentuje hudbu i svoje obrazy poslednú augustovú sobotu v reštaurácii U Juhása na Košariskách.

Ivan Kotzig, majiteľ a gazda prémiovej reštaurácie U Juhása sa rozhodol usporiadať prvý ročník Gurmánskej charity a pomôcť tak deťom z Haiti. Zakladateľom nadácie a neziskovej organizácie Papaloko4Kids zastrešujúcej pomoc deťom z rôznych oblastí Haiti, je práve umelec a muzikant Jude Papaloko.

Jude Papaloko – výnimočný umelec s unikátnym štýlom

Narodil sa a vyrastal v Port au Prince, kde už ako šestročný privoňal k umeniu a chodil na kurzy sochárstva a keramiky. Postupne vyštudoval všetky disciplíny Haitského umenia, od domorodých až po moderné. Vytvoril vlastný unikátny štýl práce s akrylom. V roku 1987 sa presťahoval do Miami, kde sa stal oficiálnym umelcom a hudobníkom, aby aj tu dokázal, aká je bohatá Haitská kultúra.

U Juhása bude znieť slovenský folklór spolu s reggae

Keďže mal maliarske umenie zvládnuté, zlákala ho hudba. A nie hocijaká. V roku 1989 začal študovať voodoo a dostal možnosť hrať s kapelou Loray Mistik. Odvtedy sa tejto hudbe venuje a hostia gurmánskej charitatívnej akcie U Juhása budú môcť jej tóny počuť spolu s reggae. Pripravujú tiež fúziu so slovenským folklórom, čo bude v skutku zaujímavá kombinácia. Okrem toho budú môcť hostia v gurmánskej tombole okrem vouchrov do najlepších slovenských reštaurácii vyhrať aj niektoré z Judeových skvostných obrazov. Niektoré z nich visia na permanentných výstavách v Amerike, no od roku 2003 až po dnešok vystavoval aj doma v Haiti, v Trinidade, Kanade a Francúzsku. Jeho obrazy vznikajú počas hlbokých meditácií, pretože tak sa najlepšie odzrkadlí v umení jeho duša.

Jude Papaloko a jeho umenie

Papalo4Kids pomáha deťom z Haiti

Jude Papaloko má veľké srdce. Už v roku 1999 založil v Miami Jakmel Art Gallery a Kultúrne centrum. A v roku 2004 neziskovú organizáciu Papalo4Kids, aby deti, ktoré to z rôznych dôvodov potrebujú, mali priestor, kde sa môžu venovať umeniu, ukázať svoj talent a tiež kde dostanú opateru a teplú stravu. Sám bol svedkom tragických životných podmienok v Haiti, preto sa rozhodol pomáhať deťom a mladým práve cez svoj umelecký potenciál. Ako sám hovorí: „Papaloko4Kids je splnený sen. Je to projekt, na ktorom pracujem, odkedy som odišiel z Haiti.“

K téme

Ľadový bar v New Yorku pomáha skrotiť letné horúčavy V Anglicku servírujú najpikantnejší sendvič na svete

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.