Rastliny, ktoré majú priaznivý vplyv na krásu vašej pleti

Rastliny, ktoré majú priaznivý vplyv na krásu vašej pleti
thinkstock.com
reklama:

Existuje veľké množstvo rastlín v prírode, ktorých účinky na naše telo sú neuveriteľné. My si povieme o niektorých z nich, ktoré sa starajú o vašu pokožku tváre.

Už veľmi dávno, kedy sa o kozmetike ako ju poznáme ani nechyrovalo, boli známe účinky niektorých rastlín. Používali ich ženy na vrásky, na dlhovekosť, ale aj na liečivé účely. Teraz máme jednoduchú voľbu. Vstúpime do obchodu, klikneme si na web a jednoducho si vyberieme z množstva produktov.

Ako však vieme, ktorý krém je najúčinnejší na pleť? To je náročnejšia otázka. Ak však poznáme účinky niektorých rastlín, môžeme vyhľadávať skrášľovače s ich výťažkami.

Levanduľa

Levanduľa je známa tým, že má antiseptické účinky a používame ju často do skríň vo forme sušených kvetov, proti moliam. Vedeli ste ale, že levanduľa je vhodná aj pre pokožku? Pokiaľ máte citlivú pleť, je pre vás ideálnym riešením. Výťažky z tohto nádherného kvetu vašu tváričku nie len vyčistia, ale aj upokoja.

Ruža

Máte problém so začervenaním a častým podráždením tváre? Krémy a toniká vyrobené z ruží majú vplyv na eliminovanie týchto problémov. Výborne hydratuje pleť a dodáva jej zdravosť.

Čistá a hebká pleť? Ovplyvnite svoj jedálniček!

Aloe vera

Aloe je chronicky známa rastlina a niekedy sa možno divíme, že je pomaly v každom druhom kozmetickom produkte. Je to však pre jeho geniálne účinky. Táto rastlina obsahuje veľké množstvo vitamínov A,C,E, kyselinu listovú, zinok aj draslík. Má vysoko hydratačné účinky a ukľudňuje pokožku celého tela. Taktiež pôsobí hojivo na popáleniny.

Nechtík lekársky

Pokiaľ máte mimoriadne suchú pleť, táto zázračná rastlina vám dopraví do pokožky veľa vlahy. Taktiež ovplyvňuje cirkuláciu krvi, a tak pleť vyzerá sviežo a žiarivo. Má hojivé účinky.

Čajovník

Olej z tohto stromu napomáha liečbe akné a pozitívne reaguje na zápaly a rany rôzneho charakteru. Má tiež repelentné účinky.

6. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod