Rednutie vlasov. Prečo nás tento problém ničí?

Rednutie vlasov. Prečo nás tento problém ničí?
thinkstockphoto.com
reklama:

Stáva sa vám, že po učesaní je kefa plná vlasov? Alebo si umyjete hlavu a z odtoku vyťahujete chumáče? Pokiaľ sa vám zdá vaša strata vlasov nadmerná, môže tu byť hneď niekoľko problémov.

Vlasy sú pre každú ženu veľmi dôležité. Chceme aby vyzerali vždy perfektne, ale keď sa objaví signál rednutia, niekde je problém.

Čo je príčinou vypadávania vlasov?

Genetika

Tá môže snáď za všetko. Na nešťastie spôsobuje väčšinou lokálne rednutie smerom odpredu dozadu. Problém je, že vzadu sa nachádzajú hrubšie vlasy a tie tenšie postupne vypadávajú.

Dočasný problém

Nemusíte vždy dvíhať výstražný prst, pokiaľ vaša hriva podľahla rednutiu. Niekedy je tento problém len dočasný. Môžete sa stretnúť s nadmerným úbytkom vlasov počas tehotenstva, resp. po pôrode, ak ste chorí a máte napr. vysoké horúčky, prípadne ak zažívate stresové obdobie.

Triky kaderníkov, ktoré budete milovať

Nadmerné množstvo stylingových prípravkov

Či sa vám to páči, alebo nie, prípravky na úpravu vlasov niekedy obsahujú veľa látok, ktoré sú v podstate chemikáliami. Preto ich nadmerné využívanie nemusí zrovna prispievať k zdraviu vašich vlasov.

Ako sa brániť tomuto problému?

Je tu však aj možnosť boja proti vypadávaniu vlasov. A to jesť zeleninu a vyváženú stravu, v ktorej budú obsiahnuté vitamíny. Ideálne je, ak sa udržiavate zdravá, alebo sa aspoň starajte o silnú imunitu. A v neposlednom rade, eliminujte množstvo prechemizovaných produktov.

Ak už vaš vlasy stratili želanú hustotu, vyskúšajte napríklad zahusťovacie šampóny.

7. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod