Rekordná predpoveď počasia: Rosnička ju hlásila vyše dňa

Rekordná predpoveď počasia: Rosnička ju hlásila vyše dňa
www.bbc.co.uk
reklama:

Nórska rosnička sa počas 33 hodín trvajúcej predpovede počasia stihla prezliecť aj do pyžama.

Rosničky sa na televíznych obrazovkách väčšinou mihnú len na pár minúť. Nórska hlásateľka počasia Eli Kari Gjengedal sa však tento zaužívaný trend rozhodla zmeniť. Predpoveď počasia, ktorú vysielala televízia TV2, hlásila dlhých 33 hodín. Netradičná relácia o meteorologických podmienkach v Nórsku, ktorá sa skončila v piatok na obed, sa okamžite zapísala aj do Guinnessovej knihy rekordov.

Rekordná predpoveď počasia: Rosnička ju hlásila vyše dňa
www.bbc.co.uk
„Konečne budeme mať dosť času na to, aby sme poriadne predpovedali počasie vo všetkých 19 krajoch v Nórsku. Budeme hovoriť o každom malom údolí, ktoré táto krajina má, presunieme sa na zvyšok sveta a pozrieme sa aj na rôzne meteorologické javy. Porozprávame sa aj s rosničkami z iných krajín, bude to zábava. Jednoducho vyžmýkame čo najviac z najčastejšej konverzačnej témy na svete – z počasia,“ predpovedala 41-ročná Gjengedal pred začiatkom relácie.

Rosnička prekonala existujúci rekord najdlhšej predpovede počasia už po 24 hodinách, následne však pokračovala ešte takmer pol dňa. Pravidlá jej dovoľovali urobiť si každú hodinu jednu päťminútovú prestávku. Tú hlásateľka využila väčšinou na ľahké občerstvenie či použitie toalety, večer sa stihla prezliecť aj do pyžama a županu.

„Je to veľmi vzrušujúce pre každého hlásateľa počasia, ktorého väčšinou prerušia po dva a pol minúte na obrazovke,“ tešila sa rosnička. Rekordne dlhú predpoveď počasia vysielala z preskleného televízneho štúdia na námestí Domkirkeplassen v Osle, kde ju mohli sledovať aj okoloidúci.

http://www.youtube.com/watch?v=Qy1N83y59_4

Rosnička pred začiatkom štvrtkového vysielania divákom sľúbila, že bude hlásiť predpovede najdlhšie, ako to vydrží. Po 33 hodinách vysielanie ukončila a divákom oznámila, že nový rekord oslávi krígľom piva. „Jej vyschnuté hrdlo si ho určite zaslúži,“ dodal člen štábu.

www.bbc.co.uk

19. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz

Jednoducho Diana

Jednoducho diana.jpg

Občas vnímam 31. august ako vystrihnutý zo zlého filmu. Nielen kvôli jeho smutnému podtónu. Každý jeden deň v roku sa už … Čítať ďalej