Rene Russo prezradila tajomstvo, ktoré ju trápi od detstva

Rene Russo
Rene Russo SITA/AP
reklama:

Herečka si podľa vlastných slov najprv myslela, že má depresiu. Odbornú pomoc vyhľadala až vtedy, keď nedokázala ani vstať z postele.

Americká herečka a producentka Rene Russo sa lieči na bipolárnu afektívnu poruchu. Šesťdesiatročná rodáčka z kalifornského mesta Burbank to uviedla v šou moderátorky a herečky Queen Latifah. Zároveň prezradila, že ochorenie ju trápi už od detstva, odbornú pomoc však vyhľadala až neskôr, keď nedokázala ani vstať z postele. Ako povedala, najprv si myslela, že ide o depresiu. “Ešte som o tom nehovorila. Mám priateľov, ktorí sa nechcú liečiť a naozaj trpia,” vyjadrila sa herečka. “Ďakujem, že si sa s nami o to podelila. Niektorým ľuďom to môže pomôcť,” zareagovala Latifah.

Sedem dôvodov, prečo depresia hrozí viac ženám

Bipolárna afektívna porucha sa prejavuje častými zmenami nálady. Pacienti sa chvíľami cítia euforicky a chvíľami prepadajú depresii. Závažné kolísanie nálady sa môže objaviť v priebehu hodín, dní, mesiacov alebo niekoľkých rokov. Takáto patologická situácia často výrazne narúša spoločenskú funkciu pacientov.

Rene Russo sa narodila 17. februára 1954. Účinkovala napríklad vo filmoch Prvá liga (1989), Smrtonosná zbraň 3 (1992), Smrtiaca epidémia (1995), Zelený svet (1996), Výkupné (1996), Smrtonosná zbraň 4 (1998), Aféra Thomasa Crowna (1999), Showtime (2002), Thor (2011) alebo Thor: temný svet (2013).

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

16. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA