RHCP zahrajú počas Super Bowlu skladbu od Led Zeppelin

Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili Peppers SITA/AP
reklama:

Red Hot Chili Peppers vystúpia 2. februára na MetLife Stadium v East Rufherforde v New Jersey spoločne s Brunom Marsom.

Americká kapela Red Hot Chili Peppers zahrá v polčasovej prestávke 48. ročníka Super Bowlu – finále play-off NFL v americkom futbale coververziu skladby Dazed And Confused od Led Zeppelin. V rozhovore pre Artisan News to prezradil bubeník Chad Smith.

Red Hot Chili Peppers vystúpia spoločne so spevákom Brunom Marsom, pričom Smith vyhlásil, že ich Marsova ponuka na spoločné vystúpenie prekvapila.

Nečakali sme to, ale on aj členovia jeho kapely sú skvelí ľudia, takže sa na to tešíme,“ dodal.

Tradičný súboj o triumf v NFL, ktorý patrí medzi najsledovanejšie televízne udalosti roka v USA i vo svete, sa uskutoční 2. februára na MetLife Stadium v East Rufherforde v New Jersey. Štadión je domovským stánkom tímov New York Giants a New York Jets. Vlani v New Orleans vystupovala v prestávkovej šou Beyoncé, predvlani v Indianapolise zas Madonna v spoločnosti britskej rapperky M.I.A.

Red Hot Chili Peppers sa na hudobnej scéne pohybujú od roku 1983. Preraziť sa im podarilo v roku 1991 albumom Blood Sugar Sex Magik. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under The Bridge, Scar Tissue, Californication, Aeroplane, Give It Away, By The Way, Dani California, či Can’t Stop.

Celosvetovo predali už viac ako 80 miliónov nahrávok, získali šesť cien Grammy a osem MTV Video Music Awards. Formácia z Los Angeles v súčasnosti pôsobí v zostave: Anthony Kiedis (spev), Chad Smith (bicie), Josh Klinghoffer (gitara) a Michael „Flea“ Balzary (basgitara).

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

29. januára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA