Riadna smola: Garymu Oldmanovi krachlo aj štvrté manželstvo

Gary Oldman a jeho manželka Alexandra Edenborough
Gary Oldman a jeho manželka Alexandra Edenborough SITA/AP
reklama:

Päťdesiatšesťročný herec sa s o dvadsať rokov mladšou Alexandrou Edenborough zosobášil koncom roka 2008. Prečo im to nevyšlo?

Anglický herec Gary Oldman sa rozvádza so svojou štvrtou manželkou Alexandrou Edenborough. Potvrdil to jeho hovorca Douglas Urbanski, ktorý taktiež prezradil, že 56-ročný herec a o dvadsať rokov mladšia džezová hudobníčka sa rozišli už pred viac než rokom.

Ako informoval portál Radar Online, žiadosť o rozvod podala 9. januára Edenborough, pričom ako dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely. Od Oldmana, s ktorým sa zosobášila 31. decembra 2008, žiada alimenty a zaplatenie právnických služieb. Herec zatiaľ na túto žiadosť oficiálne nezareagoval, vydal však zatiaľ aspoň vyhlásenie. “Alex a ja sme spolu prežili niekoľko skvelých rokov a toto obdobie bolo naplnené láskou. Je však medzi nami veľký vekový rozdiel, čo sa nevyhnutne muselo prejaviť v odlišných životných záujmoch. Hoci som z toho už vyše roka smutný, som vďačný za všetko dobré, čo sme spolu prežili. Zostávame priateľmi a, samozrejme, želám Alex, aby bola šťastná,” vyhlásil Oldman, ktorý bol v minulosti ženatý aj s Lesley Manville, Umou Thurman a Donyou Fiorentino. S prvou menovanou má syna Alfieho, pričom ďalších dvoch chlapcov mu priviedla na svet Fiorentino.

Gary Oldman počas kariéry spolupracoval s takými významnými filmármi ako Robert Zemeckis, Christopher Nolan, Oliver Stone, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Tony Scott či Francis Ford Coppola. Stvárnil napríklad hudobníka Sida Viciousa v životopisnej dráme Sid a Nancy (1986), spisovateľa Joea Ortona vo filme Nastražte uši (1987), vraha amerického prezidenta Johna F. Kennedyho Leeho Harveyho Oswalda v snímke J.F.K. (1991) či skladateľa Ludwiga van Beethovena v romantickej životopisnej dráme Nesmrteľná milenka (1994). Vo filmoch o čarodejníkovi Harrym Potterovi stvárnil Siriusa Blacka a Christopher Nolan ho do svojej batmanovskej trilógie obsadil ako komisára Jima Gordona. Za výkon v snímke Jeden musí z kola von (2011) si vyslúžil svoju zatiaľ jedinú nomináciu na Oscara. Zahral si aj vo filmoch ako Dracula (1992), Pravdivá romanca (1993), Leon (1994), Šarlátové písmeno (1995), Piaty element (1997), Air Force One (1997), Hannibal (2001), Interstate (2002), Kniha prežitia (2010), Zem bez zákona (2012) či Úsvit planéty opíc (2014).

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

14. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA