Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rick Astley zaspieva na Plese v opere
Rick Astley zaspieva na Plese v opere Dynamic Relations 2000 s.r.o.
9. januára 2015 ŠoubizDomáci šoubiznis od DámskajazdaSITA Diskusia()

Rick Astley: Je mi cťou vystúpiť na Plese v Opere!

Jubilejný pätnásty ročník Plesu v opere otvorí úderom na gong Rick Astley.

Po bratislavskom koncerte pred šiestimi rokmi a vlaňajšom vystúpení na šou v Orechovej Potôni to bude tretie vystúpenie sympatického Angličana na Slovensku. Pred Plesom nám Rick Astley ponúkol desať minút na rozhovor. A bola to príjemná spoločnosť.

Rick, vy sa stále usmievate? Vtipkujete, ste dobre naladený. Stále?

To je tým, že pochádzam z malého mesta neďaleko Manchestru a tam sa všetci poznali, zdravili sa a usmievali. Pamätám si, ako všetci spolu dobre vychádzali, keď som bol malý chlapec. A kus z neho vo mne stále zostalo.

Úsmev vám pomáha, keď niekam prídete neskoro? Ako do Bratislavy pred šiestimi rokmi?

Cheche, to si veľmi dobre pamätám. Bol som ubytovaný v hoteli neďaleko televíznej veže a on je v podstate už v horách. GPS mi prestalo fungovať tesne za rakúskymi hranicami a keď som sa už tým lesom viezol akosi dlho, myslel som si, že som zablúdil, tak som sa otočil a ubytoval na vlastnú päsť v prvom hoteli v centre, ktorý som našiel.

Ale koncert ste stihli!

To áno, ale bolo to dobrodružstvo. Myslím, že som vtedy organizátorov celkom slušne vyplašil (smiech). Aj preto som tu o deň skôr, ale divadlo by som našiel bez problémov.

Stále sa presúvate na miesta vystúpení sám a autom?

Áno, nemám rád lietanie. Rád šoférujem, teraz som prišiel priamo z koncertu z Innsbrucku. Ak mám koncert v Japonsku alebo USA, lietadlu sa nevyhnem, ale pri vystúpeniach v Európe jazdím autom. Myslím si, že je to dobrý spôsob, ako trochu spoznávať jednotlivé krajiny, užívať si ich počas jazdy. A pravda je tiež, že ak môžem, lietaniu sa vyhýbam. Dlhé jazdy autom sú pre mňa zároveň aj šancou na počúvanie hudby, prípadne si pustím audioknihu. Myslím, že ak by som nespieval, bol by zo mňa celkom slušný profesionálny šofér (smiech). Aj po plese vyrážam do Amsterdamu, odkiaľ veziem manželku a dcéru do Kodane. Dcéra tam býva.

Tá dcéra, kvôli ktorej ste pred časom ukončili kariéru a išli na „materskú“?

No, to už sú roky. Ale potreboval som si oddýchnuť od všetkého humbuku naokolo, bolo toho naozaj dosť. Uvedomte, že som do šoubiznisu skočil po dvadsiatke a po raketovom úspechu som bol za pár rokov vyžmýkaný ako citrón.

Dcéra Stevena Tylera z Aerosmith sa vraj počas detstva nepriznávala k tomu, kto je jej otec. Ako bola na tom vaša dcéra?

Nemala s tým problém, chodila do prominentnej školy, kde chodili deti viacerých známych osobností, takže sme sa nehrali na skrývačku.

Keď sme pri deťoch, tak časť výťažku z Plesu v Opere ide práve na pomoc chorým detičkám…

Je úžasné, keď svojou prácou a koníčkom zároveň môžete aj pomáhať. Preto je mi cťou vystúpiť na podujatí, ktoré má okrem dlhoročnej kultúrnej tradícii aj silný dobročinný účel. Je to super.

Vystúpite v priestoroch divadla, váš hlas je zaradený do kategórie barytón. Nikdy ste nekoketovali s operným žánrom?

To nie. Asi nemám na operu dostatok trpezlivosti a kilogramov (smiech). To, čo robím ja je skôr inštinktívna hudba, veľmi o nej nepremýšľam. To, čo robia operní speváci, je skôr tréning. A meniť techniku spevu nechcem, to je ako keby ste chceli od Roda Stewarta, aby prestal chrapčať…

Často účinkujete s vašimi generačnými súputnikmi z osemdesiatych rokov…

A baví ma to viac ako v tých osemdesiatych rokoch! Sme kamaráti, s Kim Wilde a jej rodinou sa navzájom navštevujeme a sú to výborné žúry! Už nie sme hitparádová konkurencia, sme za tým, spievame s relaxom, a pre zábavu. Často sú to celé týždne a dlhočizné presuny, takže spolu trávime veľa času a nasmejeme sa. A tým, že ja radšej jazdím, vždy si niekoho posadím k sebe a spomíname. V takej Austrálii to bola nevyhnutnosť, tam idete autom celé hodiny a nestretnete živého človeka.

Ako ste sa pripravovali na spievanie na plese?

Odniesol som oblek do čistiarne. A pani, ktorá ho preberala hovorí – pán Astley a nie, že budete mať zasa deravé nohavice, ako keď ste sem prišli po minulej akcii. Ani neviem, kde a kedy som si ich stihol zničiť. Musela to byť dobrá akcia. Takže uvidíme, ako budú v nedeľu ráno vyzerať moje nohavice, to bude reálny obraz zábavy z predchádzajúceho večera (smiech).

Odporúčané články

Ples v opere otvorí svetová hviezda 80. a 90. rokov Tri otázky pre športovkyňu Máriu Katerinku Czakovú: Na MS v Dauhe sa bude pripravovať v laboratórnych podmienkach

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.