Robert Pattinson si užíval v Austrálii

Robert Pattinson
Robert Pattinson shutterstock.com
reklama:

Britský herec si vytvoril s obyvateľmi odľahlého mestečka v Južnej Austrálii tak skvelé puto, čo, ako sám priznal, dlho nezažil.

Britský herec Robert Pattinson si počas nakrúcania svojej aktuálnej snímky Tulák (2014) užíval anonymitu. Film, v ktorom si zahral po boku Guya Pearca totiž nakrúcali v odľahlom mestečku Marree v štáte Južná Austrália. Filmový štáb na sedem týždňov navyše prevýšil počet obyvateľov tejto obce. “Páčila sa mi anonymita. Nič tam nebolo. Nikdy som nenakrúcal na takom mieste, kde celé míle a míle nebolo nič,” uviedol pre denník London Evening Standard predstaviteľ Edwarda Cullena. “Myslím, že je zábavné pracovať s tímom v maličkom mestečku, kde sa všetci stále stretávajú. Vytvoríte si tak skvelé puto. Niečo také som dlho nezažil,” pokračoval tiež 28-ročný herec, ktorý v súčasnosti žije v Los Angeles. “Londýn by som si užíval, no pred mojimi dverami by boli stále ľudia. Zvykol som si na Los Angeles, kde sa môžem schovať a ľahko uniknúť cez podzemné garáže,” vysvetlil Pattinson dôvod svojho presťahovania z Veľkej Británie do USA.

Robert Pattinson na seba upozornil ako Cedric Diggory vo filme Harry Potter a Ohnivá čaša (2005). Skutočne sa však preslávil až o tri roky neskôr, keď stvárnil upíra Edwarda Cullena v prvej zo série filmových adaptácií romantickej ságy Twilight.

Zahral si aj v ďalších štyroch častiach, z ktorých posledná s názvom Twilight sága: Úsvit – 2. časť mala v slovenských kinách premiéru v novembri 2012. Diváci a diváčky ho môžu poznať aj z romantickej drámy Nezabudni na mňa (2010), na ktorej spolupracoval aj ako výkonný producent, či filmov Voda pre slony (2011), Miláčik (2012) alebo Cosmopolis (2012).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.standard.co.uk a archívu agentúry SITA.

9. augusta 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA