Romantika na deň žien? Ako na to?

pár, dvaja, zamilovaní
shutterstock.com
reklama:

Zajtrajšok patrí nám ženám! Čo tak skúsiť rozdúchať iskričky vášne a oživiť romantiku? Vášmu vzťahu to určite prospeje.

Najskôr by sme si mali ujasniť význam slova romantika. Ženský a mužský svet ho chápe odlišne. Ak poviete manželovi: Chcem viac romantiky ! Muž má na mysli okamžite sex. Poviete slovo vášeň. Takisto sex. Poviete: Nové podnety. Hádajte, načo asi bude myslieť? Zase sex. Čiže, čo z toho vyplýva? Muži pod sexom nemyslia len samotný pohlavný akt, no všetko okolo. Potrebujú totiž cítiť, že nás stále priťahujú a práve spoločným milovaním dostanú spätnú väzbu. Takže ako udržať romantiku vo vzťahu?

1. Prekvapte ho v posteli alebo kdekoľvek

Hocijaké prekvapenie produkuje vzrušenie a vyvoláva nové zážitky. Muži snívajú, že aspoň na chvíľu sa stanú iniciátorkou milovania ich ženy. Vášnivé prekvapenie v sprche. Ráno pri prebúdzaní. Po príchode z práce. To je pre nich to pravé orechové.

2. Buďte tvorivé

Muži majú radi tvorivé ženy. Pokiaľ ste upadli do beznádejného stereotypu. Nikam spolu nechodíte a len trčíte doma, potom sa nuda vkradne do vášho vzťahu. Oživte ho spoločnou večerou. Choďte do kina, divadla či vymyslite podobný program. Ani v posteli neuplatňujte žiadne zabehnuté koľaje. Zmeny polôh, novátorské kúsky. To všetko muži zbožňujú. No pozor! Nie všetci. Nájdu sa aj žiarlivci, ktorí si môžu začať namýšľať, že máte tie novinky od milenca.

3. Romantike prospieva i oddelene trávený čas

Každý ma mať svoje záľuby. Zakazujete mu ísť na ryby či korčule? Nech si ide. Aspoň si nebudete počas dňa liezť na nervy a stanete sa jeden pre druhého vzácnejší.

4. Dajte mu najavo, že je pre vás stále dôležitý

Chlapi sú tvory ješitné. To už zistila väčšina z nás. Potrebujú cítiť, že zastávajú u nás stále prvé miesto. Chcete mať spokojné manželstvo? Občas im to pripomeňte.

7. marca 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Mona