ROZPRÁVKY sú spomienkami na detstvo…

Vydavateľstvo Fragment
Vydavateľstvo Fragment
reklama:

BRATISLAVA 3. októbra (PR) … a tiež jeho súčasťou. Rozprávky čítajú rodičia svojim deťom pred spaním alebo sa s radosťou prizerajú, ako sa stávajú súčasťou ich prvého čítania. Voľne prerozprávané a jazykovo zjednodušené rozprávky na motívy Pavla Dobšinského sú na tieto chvíle ako stvorené.

Tento týždeň vychádza vo Vydavateľstve Fragment druhé pokračovanie najznámejších slovenských ľudových rozprávok pod názvom Najkrajšie rozprávky Pavla Dobšinského – 2. kniha.

Spoločne strávené chvíle s dieťaťom pred spaním patria k tým najvzácnejším, aké rodič prežíva. A rozprávky Pavla Dobšinského sú toho častou súčasťou.

Folklorista, kňaz a zberateľ ľudovej slovesnosti vydal vo svojich zbierkach až 90 ľudových rozprávok, ktoré sú dodnes základom slovenskej folkloristiky.

Vydavateľstvo Fragment
Rozprávky sú prerozprávané tak, aby si ich mohli prečítať aj najmladší čitatelia, a vychádzajú v edícii PRVÉ ČÍTANIE pre deti od 6 rokov.

Rozprávky prerozprávala Viola Jakubičková a všetky sú na každej strane doplnené krásnymi ilustráciami Andrey Motloch Audy.

V druhej knihe Najkrajších rozprávok Pavla Dobšinského nájde čitateľ okrem iných aj rozprávky Zlatovláska, Zakliata hora, Radúz a Ľudmila, Drevená krava či Dlhý nos.

Prvá kniha rozprávok vyšla v novembri minulého roka a deti sa mohli tešiť z príbehov Traja zhavranení bratia, Nebojsa, Slncový kôň, Prorok Rak, Pamodaj šťastia, lavička a mnohých ďalších.

Technické parametre knihy:

216 x 276 mm, viaz., 56 str., 7,99 EUR, vek: 6+

3. októbra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR