Ruža, kvet krásy a zdravia!

Ruža, kvet krásy!
shutterstock.com
reklama:

Vedeli ste, že účinky ruží sú výnimočné? Ruža je nie len krásna na pohľad, či vôňou. Svoju krásu vám odovzdá, ak vyskúšate úžasné pôsobenie tejto zázračnej krehkej kvetinky.

V kozmetickom priemysle je využívaná pre jej blahodárne pôsobenie na pokožku a zdravie. Ruže ako ich my poznáme zo záhrad nie sú až také využívané. Najlepšie účinky sú zaznamenané z marockej alebo bulharskej ruže, ktoré sú vzácne. Výroba produktov z ruží je drahá. Na jeden kilogram ružovej vody sa používa niekoľko stoviek kilogramov ruží.

Účinky ruže

Ruža pre jej prenikavú a zároveň jemnú vôňu má antiseptické účinky, takže jej vôňa je príjemne šíriteľná a trvácna. V kozmetickom priemysle sa často využíva pre priaznivé pôsobenie na pokožku. Výťažky z ruží pôsobia ako dezinfekcia, čistia pleť a zmäkčujú pokožku. Sú veľmi vhodné najmä pre suchú a citlivú pleť. Má omladzujúce a protivráskové pôsobenie. Zbavuje šupín a drsných plôch. Pre svoje upokojujúce účinky je veľmi vhodný pre aknóznu pleť. Ružový olej je vhodný pre jeho regeneračné účinky aj na rany. Znižuje zápal a pomáha k náprave.

Ruža, kvet krásy!
shutterstock.com

V podobe esenciálnych olejov je ruža veľmi vhodná pre relaxačný účinok k odstráneniu únavy. Významné sú aj aromaterapeutické vplyvy. Ruža pomáha pri ženských problémoch typu PMS a napomáha k zlepšeniu reprodukčného systému.

Na vlasy majú produkty z ruží taktiež priaznivé pôsobenie. Podporujú vlasovú výživu, zbavujú suchosti a bojujú proti lupinám.

Bambucké maslo: Vaša pleť sa druhýkrát narodí!

Využitie produktov s výťažkami z ruži

V rámci starostlivosti o pleť je výborné tonikum z ruží, ktoré čistí pleť, pôsobí antioxidačne a upokojuje pokožku.

Esenciálne oleje sa používajú ako aromaterapia, relaxácia, takže forma kúpeľu je ideálna.

Olej z ruží je vhodný ako hydratant pre pokožku tela. Je aj výborným afrodiziakom.

Ak nemáte radi výrazné voňavky, je ideálnou voľbou svieži sprej z ruží, ktorý svojou vôňou nedráždi citlivé čuchové bunky, ale naopak má ukľudňujúce účinky.

Limonáda z ruží je úžasná svojou výnimočnou a jemnou chuťou.

19. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod