Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FILM: Prieméra filmu RYTMUS sídliskový sen
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
31. januára 2016 ŠoubizDomáci šoubiznis od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Rytmus hral so svojou bývalou takúto hru

Tridsaťdeväťročný rapper už vie, ako žiť, aby bol šťastný.

Slovenský rapper Rytmus podľa vlastných slov vôbec nevníma ľudí, ktorí mu neprajú v živote či v kariére. „Ani neviem, či existujú nejakí moji hejteri, neviem, kde by som ich mohol vidieť. Nikto ma totiž nezastavuje vonku a nehovorí mi, že som zlý alebo že ma nemá rád. To sa mi nestáva, dokonca ani na sociálnych sieťach,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA Rytmus, ktorý vraj neudržiava osobný kontakt už ani s fanúšikmi. „Ani s fanúšikmi sa už nejako nekontaktujem, nikdy sa to veľmi nedalo. Zo začiatku to bolo síce zaujímavé, no človek to nemá ako postíhať. Keby som si teraz mal pozrieť, čo všetko sa o mne len za posledný rok popísalo, tak by som asi stále len čítal a robil by som si všelijaké úsudky, čo si kto o mne myslí,“ podotkol rapper, vlastným menom Patrik Vrbovský.

Celý život je sám sebou

Úspešného rappera ľudia vraj často škatuľkujú. „Mnohí ma majú zavretého v nejakom šuflíku, že to je ten Rytmus, čo hreší a hotovo, do toho šuflíka patríš a ostatné ich nezaujíma. A aj keď náhodou ďalších desať rokov ukazujem niečo úplne iné, stále ma v ňom nechávajú,“ poznamenal 39-ročný rodák z Kroměříže. „Aj to je dôvod, prečo nie som otrokom toho, aby som sa niekomu zavďačil a nesnažím sa stúpať v niekoho očiach. Proste som celý život sám sebou, som autentický a robím si, čo ma baví a čo cítim. To je to jediné, čo ma zaujíma a bolo to mojou prioritou odjakživa – robiť hudbu a robiť všetko podľa seba,“ uviedol rapper, ktorý by sa vraj už nikdy nechcel vrátiť do svojich starých mladíckych koľají.

Keď človek žije podľa niekoho, nikdy nebude šťastný. Ja som tak žil zhruba do dvadsiatky, teda hudobne do pätnástich a súkromne do dvadsiatky, kým som sa rozišiel s prvou frajerkou. Potom to zo mňa opadlo a ja som zistil, aké to je super, ísť si podľa seba. S bývalou sme hrali hru, vzťah sa vždy skončí na základe toho, že niekto na niekoho hrá hru, a keď sme zistili, že nám to neklape a rozišli sme sa, tak som si zrazu uvedomil, aký som šťastný a pochopil som vďaka tomu aj podstatu svojho života. Aby som viac nežil pod maskou a nežil niekoho hru,“ povedal Rytmus. „Chcem si jednoducho robiť svoje veci a pokiaľ mi to nebude zakazovať vláda alebo niekto, tak dovtedy to budem robiť, a keď sa to dať nebude, tak odídem do zahraničia,“ dodal.

Do zahraničia sa nechystá

Známy interpret je však na Slovensku podľa vlastných slov zatiaľ spokojný. „Zatiaľ sa mi tu páči, milujem Slovensko, milujem môj život, milujem svoju prácu, už ako mladý chalan som naskočil do vlaku a odvtedy si stále držím tú rýchlosť. Dnes mám 39 rokov a dalo by sa povedať, že už som si vyskúšal skoro všetko, možno už mám aj ten vrchol za sebou – preto nie som otrokom úspechu alebo reakcií nejakých hejterov a fanúšikov. Neriešim, kto je aký, nech si každý robí, čo chce,“ vyznal sa rapper, ktorému sa podľa jeho slov v živote celkom darí. „Darí sa je síce veľmi relatívne, no aj keby bolo zle, budem si hovoriť, že sa mi darí. Lebo keby som si hovoril, že sa nedarí, tak to tak aj bude. Takže asi sa mi darí, no aj keby bolo najhoršie, tak si budem stále opakovať, že to vyriešim. Bude sa dariť, až kým nezomriem. Tak to mám nastavené. Často sa zamýšľam nad relatívnosťou slova dariť sa, niekto totiž nemá prácu a hneď si povie, že sa mu nedarí a niekto má rakovinu a dal by čokoľvek za to, aby bol hoci aj bez roboty, ale zdravý,“ zamyslel sa Vrbovský, ktorý si v týchto dňoch dopriava trochu voľna. „Povedal som si, že celý január strávim v Thajsku pri mori, nič len šport a príroda. Mal som vydať album, ale keďže žijem podľa seba a nie som nikomu nič dlžný, tak som si povedal, že ho ešte nevydám. Keď cítim, že je niečoho na mňa veľa, tak jednoducho nepracujem, sám som pánom svojho času a svojho života,“ uzavrel.

K téme

Exkluzívne Vierka Ayisi: Tanec vás naučí milovať telo! Vica Kerekes musela pri nakrúcaní prekonať tento veľký strach

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.