Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Body the Exhibition_4
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archív Body the Exhibition
12. októbra 2017 Kultúra od DamskaJazda.skJVS GROUP Diskusia()

Rytmus o výstave Body the Exhibition: Neváhajte a príďte, treba mať rozhľad!

V pondelok 2. októbra navštívil výstavu Body The Exhibition populárny raper Rytmus, ktorý všetko sledoval s veľkým záujmom. V sprievode kamaráta – lekára si pozorne prešiel každú galériu a pýtal sa aj prítomných medikov. Neváhal si vyskúšať resuscitáciu a masáž srdca na vystavenej figuríne, či nahmatať hrčku nádoru na prsníkových trenažéroch.

„Niečo také som videl prvýkrát naživo a bol to pre mňa silný zážitok,“ povedal po prehliadke.

Celý rozhovor s Rytmusom si pozrite tu.

Body the exhibition_3.jpg
Foto: archív Body the Exhibition

Okrem toho sa slovenský raper dozvedel, aký je rozdiel medzi slepým črevom a apendixom, ako funguje obehový systém žíl a tepien, avšak najsilnejšie precítil galériu embryí a plodov a prsníkový trenažér. „Nahmatanie hrčky, to je niečo reálne a zároveň veľmi nepríjemné. Tá predstava, aké to musí byť, keď si žena hrčku skutočne nájde…“, dodal Rytmus.

Minulý týždeň navštívila výstavu tiež slovenská moderátorka Marianna Ďurianová v sprievode známeho kardiochirurga profesora Viliama Fischera, vďaka čomu bola obohatená o maximálne odborný a presný výklad k jednotlivým exponátom. Sama po prehliadke skonštatovala, že každý z nás by sa mal zaujímať a starať o svoje telo a predchádzať tak nečakaným chorobám.

Celý rozhovor s moderátorkou si vypočujte tu.

Body the exhibition_2.jpg
Foto: archív Body the Exhibition

Taktiež Silvia Šuvadová, Peter Sklár, Ibrahim Maiga, či speváčka Brigita Szelidová Čikoš boli výstavou unesení. „Som tu so svojím synom, medikom, ktorý aj keď všetko pozná z kníh, pristavuje sa pri každom exponáte v priemere 3x dlhšie ako všetci ostatní, pretože ho to veľmi zaujíma. Je to naozaj jedinečná skúsenosť,“ komentuje výstavu herec Peter Sklár. Spirituálne založená herečka Silvia Šuvadová zas vyzdvihuje uvedomenie si spojenia duše a tela do tých najmenších detailov.

Výstava Body The Exhibition otvára svoje brány už niekoľko týždňov. Je ojedinelá svojou veľkosťou a počtom exponátov. Vyškolení medici svojimi vedomosťami a výkladom oboznamujú mnohých návštevníkov o každom exponáte, naživo ukážu, kde sa nachádza detská žľaza, ako funguje mozog, akým spôsobom sa používajú endoprotézy a  iné praktické veci, napríklad vznik bolestí chrbtice, či názornú ukážku prvej pomoci.

Body the exhibition_5.jpg
Foto: archív Body the Exhibition

Výstava je otvorená každý deň od 9:00 do 20:00. Viac informácií nájdete na webstránke www.bodyexhibition.sk.

K téme

Dara Rolins bilancuje na konci roka, ako sa vyrovnala s rozchodom? Nábrežie Dunaja ožíva: Café Propeller ponúka skvostný zážitok z interiéru a dobrého jedla či výstavu unikátneho fotografa

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.