S Horkýže Slíže pôjde na turné namiesto Tatu formácia Špilki

Horkýže Slíže
Skupina Horkýže Slíže SITA/Nina Bednáriková
reklama:

Májové turné taktiež zmenilo názov z Nas nedogoňjat na Ja chaču tebja.

Na pripravovanom turné slovenskej kapely Horkýže Slíže sa namiesto pôvodne avizovaného ruského dua Tatu predstaví iná dievčenská formácia z tej istej krajiny – Špilki.

Dôvodom neúčasti Tatu je opätovný rozpad skupiny. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámili organizátori turné z agentúry 212.

Ďalšou zmenou je názov turné, ktoré sa malo pôvodne volať Nas nedogoňjat. Po novom je jeho názov Ja chaču tebja podľa rovnomenného albumu aj skladby Horkýže Slíže z roku 2000. Skupiny spolu odohrajú tri koncerty – 27. mája v Bratislave, 29. mája v Košiciach a 31. mája vo Zvolene.

Pre štvorčlennú formáciu Špilki to budú zároveň prvé vystúpenia na Slovensku. Členky tejto skupiny však navštívia Slovensko ešte pred turné, nakoľko plánujú nahrať s frontmanom Horkýže Slíže Petrom „Kukom“ Hrivňákom spoločnú pieseň. Kuko zároveň prezradil, že vďaka spoločnému turné s formáciou Špilki budú môcť vôbec po prvý raz zahrať skladbu RnB Soul kompletne naživo, keďže inak ju môžu hrať iba na half playback.

Skupina Horkýže Slíže vznikla v roku 1992 v Nitre. Na konte má albumy ako V rámci oného (1996), Vo štvorici po opici (1998), Ja chaču tebja (2000), Kýže sliz (2002), Alibaba a 40 krátkych songov (2003), Ukáž tú tvoju Zoo (2007), 54 dole hlavou, či zatiaľ posledný St. Mary Huana Ganja (2012).

Medzi najväčšie hity kapely patria skladby ako Maštaľ, Logická hádanka, Telegram, Vlak, Brďokoky, L.A.G. Song, Kožky, perie, Baby, R’n’B Soul, Bernardín, Emanuel Bacigala, Atómový kryt, A ja sprostá, Silný refrén alebo Líza a Wendy.

5. marca 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA