Scenáristické ceny WGA získali Ona a Kapitán Phillips

Spike Jonze
Scenárista filmu Ona Spike Jonze SITA/AP
reklama:

V televíznych kategóriách opäť zvíťazili scenáristi dramatického seriálu Perníkový tatko (2008 – 2013) a komediálneho seriálu Viceprezident(ka) (2012)

Ceny Asociácie amerických scenáristov (Writers Guild of America – WGA) vo filmových kategóriách získali scenáristi snímok Ona a Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama. Spike Jonze (Ona) dostal ocenenie v kategórii pôvodných scenárov a Billy Ray (Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama) zvíťazil v kategórii adaptovaných scenárov.

Ona porazila nominované filmy Špinavý trik, Jasmínine slzy, Dallas Buyers Club a Nebraska, Kapitána Phillipsa zas asociácia scenáristov uprednostnila pred snímkami Blízko od seba, Pred polnocou, Na život a na smrť a Vlk z Wall Street. V kategórii dokumentárnych filmov cenu získala Kanaďanka Sarah Polley za snímku Stories We Tell. Režisér a scenárista dokumentu We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks Alex Gibney dostal Cenu Paula Selvina za to, že jeho scenár stelesňuje ducha ústavy a občianskych práv.

Mená víťazov vyhlásili v sobotu na dvoch ceremoniáloch, ktoré sa konali súčasne v Los Angeles a New Yorku. Okrem filmov rozdali i ceny za televízne scenáre, ale tiež za videohry, spravodajstvo, rozhlasové relácie alebo prácu v nových médiách. V televíznych kategóriách zvíťazili scenáristi dramatického seriálu Perníkový tatko (2008 – 2013) a komediálneho seriálu Viceprezident(ka) (2012). Za scenár nového seriálu ocenili tvorcov House of Cards (2013) a cenu získal aj Shawn Slovo za scenár televízneho filmu Muhammad Ali’s Greatest Fight.

Writers Guild Awards však nepatria medzi sledované ukazovatele Oscarov. Nominované scenáre totiž musia vznikať pod hlavičkou Minimum Basic Agreement WGA alebo na základe zmlúv spriaznených medzinárodných organizácií. Na základe týchto prísnych podmienok WGA vyradila viacero oceňovaných filmov, napríklad 12 rokov otrokom Stevea McQueena či Gravitáciu Alfonsa Cuaróna.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com.

2. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej