Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Reštaurácia Gurmánsky Grob, husacie hody, víno, stôl, sviatočný stôl
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Reštaurácia Gurmánsky Grob
28. augusta 2014 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Sezóna husacích hodov začína: Buďte aj vy pri tom!

Unikátnou, viac ako 100 – ročnou tradíciou pečenia husí sa pýši západoslovenská obec Slovenský Grob. Sviatok všetkých milovníkov husaciny sa začína už čoskoro. Nenechajte si ho ujsť.

Sezóna husacích hodov sa začína! Milovníci dobrého jedla a kvalitnej husaciny majú 30. augusta namierené do Slovenského Grobu, ktorý je vďaka svojmu vychýrenému husacinárskemu remeslu a tradícii dnes už svetoznámou destináciou nielen pre domácich gurmánov ale i pre gastroturistov z celého sveta. „Srdečne pozývame všetkých, ktorí si chcú urobiť výlet do príjemného prostredia Slovenského Grobu a popri tom si vychutnať to najlepšie z umenia najskúsenejších slovenských husacinárov,“ pozýva prezident Cechu husacinárov Slovenského Grobu Boris Haško v mene všetkých ôsmich reštauračných prevádzok Slovenského Grobu, ktoré sú v Cechu združené.

Grobská izba, Grobský dvor, Gurmánsky Grob, Husacina Plus Penzión, Husacina u Zápražných, Penzión & Restaurant Karolína, Pivnica u Zlatej Husi a Zelený dvor – to všetko sú oficiálne reštauračné prevádzky, ktoré organizujú Deň otvorených dverí, teda symbolický štart sezóny husacích hodov. Práve v týchto ôsmich reštauráciách sa môžu milovníci husaciny 30. augusta najesť dosýta za symbolickú cenu 7,- Eur. Podmienkou je len zakúpenie vstupenky na Deň otvorených dverí v hodnote 2,- Eur v ktorejkoľvek zo spomínaných reštaurácií Cechu. Po jej zakúpení môžu návštevníci degustovať a porovnávať 200 gramové porcie husaciny s lokšami a prílohou v ktorejkoľvek z prevádzok Cechu za spomínanú symbolickú sumu 7,- Eur. V predaji bude 1200 vstupeniek, približne toľko hostí totiž zvykne do Slovenského Grobu zavítať v prípade priaznivého počasia.

Nebude chýbať ani ochutnávka vín a atrakcie pre deti

Deň otvorených dverí v „slovenskej mekke husaciny“ sa tento rok uskutoční už 14-ty krát. Podľa slov prezidenta Cechu Borisa Haška, primárnym významom podujatia je dať návštevníkom príležitosť vybrať si reštauráciu, v ktorej im husacina chutí najlepšie, aby sa neskôr vrátili na klasické husacie hody práve do tej svojej obľúbenej prevádzky, ktorá sa im zapáčila najväčšmi. „Niekto príde len na pohár vína, lebo si husacinu dal v susednej prevádzke, ale ide nám najmä o to, aby sa sem ľudia prišli pozrieť, videli, ako to tu robíme a keď sa im bude páčiť, dúfame, že prídu aj inokedy,“ dodáva. Návštevníci Dňa otvorených dverí budú mať okrem husaciny v prevádzkach Cechu husacinárov možnosť ochutnať tiež malokarpatské vína v Kultúrnom dome i v prevádzke Chateau Vin Mira Jajcaya. Chýbať nebudú ani atrakcie pre deti, hudobný program a výletný vláčik.

Cech Husacinárov Slovenského Grobu
www.CechHusacinarov.sk

Do Cechu husacinárov sa združilo 8 prevádzok, ktoré majú snahu udržať kvalitu a dobré meno husaciny v Slovenskom Grobe. Za každou upečenou husou je kus poctivej práce, čo ocenila aj Európska komisia 2006, keď zo 422 projektov z celej EU, Európska komisia vybrala za dodržiavanie tradície husaciny ako najlepší projekt v rámci malého a stredného podnikania. Každý spokojný hosť, je pre nás výzvou byť lepší a zvyšovať kvalitu našich služieb. Nenechajte si ujsť jedinečný zážitok v útulných reštauráciách Cechu husacinárov Slovenského Grobu.

1/ GURMÁNSKY GROB – rodina Hašková

Je rodinná reštaurácia, ktorá sa vyše 50 rokov venuje husacím špecialitám. Majiteľ – špecialista na husacinu Vám spolu s manželkou a teamom nachystá, navarí a upečie v tradičnej peci na drevo a v hlinených pekáčoch chrumkavé pečené husi, fantastické kačky, lokše, lahodnú husaciu pečienku. Samozrejme treba ochutnať slávnu grobskú husaciu polievku a na záver domácu makovú štrúdľu. Husi a kačky si chováme na vlastnej farme v domácom chove. K dispozícií je vínna pivnica ktorá ponúka široký sortiment skvelých lokálnych ale aj zahraničných vín. Na tieto slávne gurmánske dobroty k nám chodia hostia z celej Európy, ale aj labužníci od Pekingu až po New York. Budeme veľmi radi, keď aj pre Vás budeme môcť pripraviť husacie dobroty. Príďte, bude to neuveriteľný kulinársky a pocitový zážitok.

Kontakt: – adresa: Chorvátska 41, Slovenský Grob, 900 26

tel.: 033/ 647 83 55, 0903/ 450 453

e-mail: borishasko@hotmail.com

www.gurmanskygrob.sk

2/ GROBSKÝ DVOR – Vladimír Minarovič

Príjemné prostredie, delikátne jedlá našej domácej kuchyne a tradícia započatá v roku 1993 rodinou Minarovičových… To je Grobský dvor, ktorý Vám poskytne pocit rodinnej atmosféry, pretože my sme tu naozaj doma. A o tento pocit sa s Vami radi podelíme. Jedlo si môžete vychutnať aj na terase a v pivničke s vinotékou, ktorá je jediná v Slovenskom Grobe 4m pod zemou a má zachované prvky vínnej pivnice. Ak zavítate do nášho dvora neobídete naprázdno. Plné misy dochrumkava upečenej húsky z domáceho chovu, husacia pečeň a tradičné zemiakové lokše ktoré si sami pečieme.

V našom penzióne sme pre Vás pripravili 5 dvojlôžkových izieb a dva apartmány s kuchyňou. Izby sú zariadené dreveným nábytkom s kúpeľňou, TV, wifi a vlastným parkoviskom.

Konkurencie je dosť – navštívte ju a zistíte, že sa oplatí vrátiť. Každý, kto vstúpi do tohto podnikania a robí to dobre, obohacuje našu tradíciu, obec i Malokarpatskú vinnú cestu. Veríme, že aj Grobský dvor dá predstavám našich hostí ten pravý rozmer.

Kontakt: – adresa: Vajnorská 3, Slovenský Grob, 900 26

tel.: 033/ 647 88 89, 0905/ 264 196,

fax: 033/ 640 99 50

e-mail: grobskydvor@grobskydvor.sk

www.grobskydvor.sk

3/ Grobská izba – Božena Piačková, Ing. Vladimír Piaček

Majitelia manželia Božena a Ing.Vladimír Piačekovci, Hlavná 193, Slovenský Grob. Rodinná reštaurácia so zameraním na podávanie pečenej husaciny vznikla v roku 1999 a odvtedy funguje síce celoročne, ale vzhľadom na špecifický druh jedla treba sa dopredu objednať. Kapacita reštaurácie je cca 70 osôb v dvoch kultivovane zariadených izbách s ukážkami grobskej ľudovej tvorby. Príjemné posedenie pri husacine, dobrom vínku a dobrotách, ktoré s tým súvisia, umocňuje možnosť oddychu vo dvore plnom zelene, ktorý niekomu pripomína rajskú záhradu. Ideálne prostredie pre firemné posedenia, ale aj pre rodinné oslavy.

Objednáva sa osobným kontaktom, resp. telefonicky na 033/6478582, mobil: 0905422427, e-mailom: grobskaizba@slovensky-grob.sk

Kontakt: – adresa: Hlavná 193,Slovenský Grob, 900 26

tel.: 033/ 647 85 82, 0905/ 422 427, 0918/ 541 278

e-mail: grobskaizba@slovensky-grob.sk

www.slovensky-grob.sk/grobskaizba.php

4/ PIVNICA U ZLATEJ HUSI – rod. Jajcayová

Všetky cesty vedú do Ríma, ale tie husie vedú k 100 – ročnej tradícii pečenia husí do Slovenského Grobu, do rodinnej reštaurácie PIVNICA U ZLATEJ HUSI, kam za touto pochúťkou chodia dlhé roky už 40 rokov gurmáni Slovenska, ale aj z celého sveta. Do chrumkava upečené husi v hlinenom pekáči, lahodná pečienka a chutné grobské lokše sú pripravované podľa prastarých receptov. Ponúkame jedinečnú atmosféru a kvalitu v jednom. Z 260 druhov najlepších malokarpatských a zahraničných vín, ktoré sa nachádzajú v našej vinnej karte Vám naši sommelieri radi porozprávajú . O tento nevšedný zážitok sa postará už štvrtá generácia rodiny Jajcayovcov.

Kontakt: – adresa: Pezinská 2, Slovenský Grob, 900 26

tel.: 033/ 647 82 25, 0905 525 417, 0905 759 163

GPS: N48.1547 E17.1538

e-mail: pivnica@zlatahus.sk

www.zlatahus.sk

5/ HUSACINA U ZÁPRAŽNÝCH – Jana Hámorová

Tradícia chovu, pečenia a podávania husacích špecialít, tzn. husaciny, ako tomu hovoríme v Slovenskom Grobe, je veľmi stará. V našej rodine ju začala naša babka, pani Alžbeta Zápražná po 2. svetovej vojne. Dedko Dominik za to, že bojoval v SNP dostal osvedčenie, na základe ktorého získal licenciu na prevádzkovanie hostinca. V tomto hostinci sa podávali aj pečené husi s lokšami. Z pečených husi bol veľký úžitok. Masť po upečení husi zostala doma, pečienka, drobky, perie a hus boli predané v okolitých mestách na trhu. Najväčší boom nastal v 70 rokoch 20. storočia, kedy sa babka rozhodla prebudovať dedkovu stolársku dielňu na miestnosť pre hostí. V tom období poriadali členovia ROH a brigád socialistickej práce zájazdy na husacinu. V roku 1986 bola tradícia husaciny v našej rodine prerušená. Po dlhých deviatich rokoch v roku 1995 sa mi spolu s rodičmi podarilo naviazať na rodinnú tradíciu a otvoriť prevádzku s názvom Husacina u Zápražných na počesť zakladateľov. V roku 2004 sme spolu s manželom našu reštauráciu radikálne zmenili. Vybudovali sme nové parkovisko a penzión, čím sme vytvorili pre našich hostí väčšie pohodlie.

Kontakt: – adresa: Pezinská 51, Slovenský Grob, 900 26

tel.: 0905/ 243 279, 033/ 6478 293

e-mail: info@husacina.eu

www.husacina.eu

6/ HUSACINA PLUS PENZIÓN – Richard Oravec

Naša reštaurácia ide v šlapajach slovenskogrobských tradícií a to podávaní husacích špecialít a kvalitných malokarpatských vín v rámci Malokarpatskej vínnej cesty. Reštaurácia má kapacitu max. 70 osôb. Je zariadená v ľudovom štýle s dreveným nábytkom a keramickou dlažbou. V prednej časti je priestor pre tanečný parket alebo premietacie plátno pri firemných rokovaniach. Usporiadanie priestoru je flexibilné – možno dohodnúť pri objednávke.

Kontakt: – adresa: Hlavná 6, Slovenský Grob, 900 26

tel.: 033/6478 206, 0903/ 767 654

fax: 033/ 64 78 469

e-mail: husacina@husacinaplus.sk

www.husacinaplus.sk

7/ PENZIÓN & RESTAURANT KAROLÍNA – rod. Jajcayová

Penzión Karolína je novootvorené zariadenie nachádzajúce sa v gurmánskom, známom a vyhľadávanom vidieckom prostredí na okraji obce Slovenský Grob. Ak vstúpite do nášho penziónu privíta Vás štýlový interiér vychádzajúci z použitia drevených masívnych stropov a ostatných doplňujúcich interiérových prvkov z dreveného masívu. Hlavná ubytovacia kapacita sa nachádza na prvom podlaží. Izby ponúkajú nádherný výhľad na Malé Karpaty, ktoré majú v každom ročnom období svoje čaro. Stravovanie návštevníkov poskytujeme v reštaurácii so zimnou záhradou. Výhľad zo zimnej záhrady na úpätie Malých Karpát nenechá nikoho na pochybách, že sme sa snažili pre svojich hostí splniť nielen príjemný kulinársky zážitok z nášho jedálnička ale prispieť i k celkovej pohode a stráveniu príjemných chvíľ či už vo dvojici alebo v kruhu svojich blízkych a známych.

Kontakt: – adresa: Pezinská 2, Slovenský Grob, 900 26

tel.: 033/ 647 8264, 0905 410 269

e-mail: karolina@nextra.sk

www.penzion-karolina.sk

8/ ZELENÝ DVOR – Mária Pluhárová

Oddych vo dvore plnom zelene spríjemní konzumáciu chutného mäska a malokarpatských vín. Husacie špeciality ponúkame hosťom po celý rok. K husacine podávame: lokše, burčiak a kvalitné malokarpatské vína. Okrem husacích špecialít podávame aj jedlá z rýb a hydiny. Prevádzka je vhodná pre rodinné oslavy, firemné posedenia, promócie atď. Kapacita miest: 8+20+16+45, spolu 89 miest na sedenie.

Kontakt: – adresa: Nová 49, Slovenský Grob, 900 26

tel.: 0905/ 898 859

fax: 033/6478349

e-mail: zelenydvor@zelenydvor.sk // www.zelenydvor.sk

Odporúčané články

Buďte festivalovou divou vďaka novinkám od AVONu Miesto plné fantázie a detskej radosti opäť otvára svoje brány

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.