Šikovná dôchodkyňa uplietla sveter z vlastných vlasov

Šikovná dôchodkyňa uplietla sveter z vlastných vlasov
www.odditycentral.com
reklama:

Čínska seniorka strávila pletením svetra neuveriteľných 11 rokov. Tvrdí, že zahreje nielen na tele, ale vďaka pekným spomienkam aj na duši.

Vlasy nie sú len korunou krásy. Šikovná seniorka z Číny Xiang Renxian sa z nich rozhodla vytvoriť unikátne módne kúsky na chladné zimné večery. Z vlastných hustých čiernych vlasov, ktoré jej prirodzene vypadali, uštrikovala svojmu manželovi originálny sveter a čiapku.

Šikovná dôchodkyňa uplietla sveter z vlastných vlasov“Keď som bola mladá, bola som známa vďaka svojím krásnym dlhým vlasom. Mnohí mi závideli dlhé lesklé čierne kadere. Ako som dospievala, zisťovala som, že tak ako môj výzor, aj moje vlasy strácajú svoj lesk a slávu, a tak som sa rozhodla si ich nechať,” uviedla bývalá učiteľka z čínskeho mesta Čchung-čching, ktorá vo veku 34 postupne začala zbierať svoje vypadnuté vlasy a splietať ich do prameňov.

Xiang dlhé roky nevedela, na čo vlasy využije. Až v roku 2003 sa rozhodla, že ich premení na šatstvo. “Chcela som nájsť spôsob, akým by som ich uchovala, a tak som dostala nápad vyrobiť z nich niečo pre môjho manžela. Istý čas mi trvalo, kým som zdokonalila svoju techniku, potom to však už nebolo ťažké. Potrebujete k tomu len trpezlivosť. A ja som už vedela, že času na to budem mať dosť,” uviedla 60-ročná dôchodkyňa.

Dokončenie unikátneho svetra jej trvalo neuveriteľných 11 rokov, výsledok však stojí za to. Na tvorbu dostatočne hrubej priadze spotrebovala 15 vlasov. Spolu tak na sveter a čiapku použila 116 058 vlasov.

Šikovná dôchodkyňa uplietla sveter z vlastných vlasov

“Počas tých 11 rokov, keď som sveter tvorila, som spočítala všetky vlasy, takže to viem presne. Každý deň som kvôli čakaniu na vypadnuté vlasy mohla postúpiť len o kúsok,” prezradila dôchodkyňa, ktorá na sveter na záver vyšila aj svoje iniciály – tentokrát už zo šedivých vlasov.

“Čokoľvek sa stane s mojimi vlasmi v budúcnosti, viem, že v tejto podobe tu navždy zostanú ako spomienka na moju mladosť a mnoho pekných spomienok, ktoré s manželom zdieľame,” dodala Xiang.

www.odditycentral.com

9. augusta 2017

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz