Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dovolenka, leto, slnko, teplo, more, rodina, šťastie, potápať sa, smie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shutterstock.com
9. júla 2014 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Slováci si toto leto budú viac užívať!

Vyplýva to z prieskumu slovenského internetového nákupného portálu Hej.sk.

Podľa prieskumu slovenského internetového nákupného portálu Hej.sk medzi zákazníkmi na internete a v predajniach Hejhouse si rovná polovica Slovákov plánuje odpočinúť od práce 2 týždne. Oproti minulému roku sa tohto roku Slováci chystajú svoje voľno stráviť skôr v zahraničí, pričom cestovať budú väčšinou autom.

Rovná polovica Slovákov si plánuje odpočinúť od práce 2 týždne, zatiaľ čo viac než polovica Čechov (54 %) bude mať počas prázdnin iba 1 týždeň dovolenky. Tri a viac týždňov bude v lete odpočívať 12 % Slovákov a 17 % Čechov.

Oproti minulému roku, keď dve tretiny Slovákov trávili svoju dovolenku v rodnej vlasti alebo v Česku, vedie tohto roku dovolenka v zahraničí. Slovenskí dovolenkári sa budú viac zdržiavať v Európe, kde ich dovolenku strávi 58 % z nich, mimo Európu ich zamieri iba 9 %. Čechov sa vydá do Európy 46 % a za exotikou 17 %. Na Slovensku či v Českej republike hodlá odpočívať len 33 % Slovákov, respektíve 37 % Čechov.

Zisteniam prieskumu zodpovedá i aktuálna štruktúra predajov na Hej.sk,“ uviedol Michal Vala, prevádzkový riaditeľ Hej.sk. „Zatiaľ čo v minulom roku zákazníci veľa nakupovali outdoorové vybavenie a dobre sa predávali i batohy, spacie vaky a športové oblečenie, tohto roku vedú kvalitnejšie batožiny, autochladničky a zábavná elektronika, predovšetkým tablety či prenosné DVD a fotoaparáty,“ dodal.

Oproti minulému roku mierne klesol podiel respondentov, ktorí sa chystajú na dovolenku vyraziť automobilom. Pri ceste na dovolenku ho tohto roku využije 54 % Slovákov a 43 % Čechov. Autobusy a vlaky volia 8 % Slovákov a pätina Čechov. Zvyšok zostáva na leteckú dopravu (31 %) či bicykel.

Slováci dávajú na rozdiel od Čechov prednosť lacnejšiemu ubytovaniu – 4 a viachviezdičkové hotely využije tohto roku len 8 % turistov zo Slovenska oproti 29 % turistov z Českej republiky. Oba národy cestujú na dovolenku skoro v polovici prípadov v pároch, pätina Slovákov a štvrtina Čechov ako rodina. Ako hlavný cieľ dovolenky volí 58 % Slovákov more, Česi naopak preferujú mestá (51 %).

Na prieskume sa v júni 2014 na www.hej.sk, www.kasa.cz a v predajniach Hejhouse a Kasahouse zúčastnilo 2 817 respondentov.

K téme

Chcete mať dovolenku snov? Na túto vec nesmiete zabudnúť Plavkové inšpirácie od F&F pre každú postavu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.