Slovenská kapela The Ills zbiera peniaze na nový album

The Ills
The Ills facebook.com
reklama:

Štúdiovka, ktorú bude kapela nahrávať v dánskom meste Haderslev, by mala vyjsť v druhej polovici tohto roka.

Slovenská kapela The Ills zbiera peniaze, ktoré plánuje použiť na nahrávanie novej štúdiovky. Financie, ktoré by členovia formácie radi získali prostredníctvom webovej stránky www.indiegogo.com, použijú aj na postprodukčné práce a lisovanie albumu. Podobne vznikol aj ich predchádzajúci počin Splendor (2012). „Pred dvoma rokmi sme tzv. crowdfunding skúsili s malou dušičkou, ľudia ale na to zareagovali fantasticky a aj vďaka nim vznikol celý album, na ktorý sme dodnes patrične hrdí. Dnes to teda skúšame znova, prosíme ľudí o pomoc, aby za odmenu pomohli pri realizácii našej novej platne,“ uviedol gitarista formácie Martin Krajčír.

Fanúšikovia a fanúšičky môžu od The Ills za príspevok získať napríklad súkromný koncert, poďakovanie v booklete, originálne kresby a maľby súvisiace s obalmi kapely alebo špeciálne upravenú a vyzdobenú basgitaru, na ktorej hrali obaja basgitaristi počas piatich rokov doterajšej existencie skupiny. Formácia bude štúdiovku nahrávať v dánskom meste Haderslev. Na novinke chce kapela zachytiť najmä energiu koncertov. Album by mal vyjsť v druhej polovici tohto roka.

The Ills vznikli v roku 2008. Počas kariéry odohrali takmer 150 koncertov, vrátane vystúpení na festivaloch ako Pohoda alebo Wilsonic a okrem Slovenska si zahrali aj v Dánsku, Nemecku, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku a v Českej republike. Na konte majú okrem spomínaného albumu Splendor aj debut To Wish Impossible Things z roku 2010 a dve EP nahrávky.

Informácie agentúre SITA poskytol Filip Drábek z vydavateľstva Exitab.

21. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA