Slovenská RnB kráľovná LAYLA vydáva album LST

Layla
Layla Martina Nemčeková
reklama:

Do slovenského hudobného slovníka práve pribudol nový výraz “LAYLASYSTEM”. Spolu so skratkou “LST” ho zavádza speváčka Layla ako názov svojho albumového debutu. Layla už predstavila pilotný singel sprevádzaný videoklipom “Turn Ya On”

Laylasystem vás dostane. Laylasystem vás prekvapí. Laylasystem sa stane vaším novým systémom. Laylasystem musíte zažiť a počuť. Laylasystem je LST. Nová droga. Hudobná.

Ako prvú lastovičku a predzvesť svojho pripravovaného debutového albumu predstavila Layla začiatkom tohto roka videoklip “I Feel”. Dnes prichádza s novinkou – singlom a videoklipom “Turn Ya On”, v ktorom jej sekunduje raper amerického pôvodu Hi-Def.

Hi-Def si spolu s Laylou zahral i vo videoklipe “Turn Ya On” pod režisérskym dohľadom tímu v zložení TheVisionPhotos & Patrik Tančenko (Imagine motion). “Na nakrúcanie sme využili zaujímavú cyklostenu v štúdiu Daylight, kde aj jednoduché zábery vyzerajú zaujímavo. Pozvala som si tam kolegov, kolegyne a kamošky. Prišli presne tí ľudia, ktorí mali prísť a bolo z toho veľmi príjemné a zábavné nakrúcanie,” spomína Layla na margo výroby, ktorú svojím účinkovaním podporili zvučné mená ako Lady Mel, Michal Nemtuda, Čistychov, Billy Hollywood, Nicole, Samuel Potúček či DJ a promotér Yaksha

.

Laylini skalní fanúšikovia čakali na albumový debut naozaj dlho, no konečne sa dočkali. Ich obľúbenkyňa niekoľko rokov postupne vypúšťala do sveta jeden singel za druhým. Až napokon spevácky, žánrovo, hudobne i textovo dozrela do štádia, kedy sa rozhodla zjednotiť všetky svoje múzy na prvej oficiálnej štúdiovej nahrávke “LST“.

Doska vyšla pod hlavičkou vydavateľstva Luxury Flava a pod starostlivým dozorom producenta Mareka Rakovického z Lvgnc Studios. “Tento album je taká dlhoročná púť za mojím najväčším snom. Zažila som počas celého procesu veľa komplikácií, za ktoré ale teraz ďakujem, pretože dnes si na 100% stojím za všetkým, čo na albume nájdete,” hodnotí speváčka nahrávku vlastnými slovami.

www.youtube.com/watch?v=HxcPFiCSuJY

Azda najväčšiu radosť jej priniesol výrazný hudobný posun, ku ktorému sa odhodlala v priebehu uplynulého roka – hranie s kapelou: “Vždy som chcela nahrať album, kde bude viac hudobných štýlov a keďže tam mám naozaj zaujímavé produkcie, hostí a v pár trackoch aj komplet živé nástroje v podaní mojej kapely a kapely Chonabibe (PL), myslím, že sa mi to podarilo.”

Ako speváčka prezrádza, okrem Hi-Defa, Laylabandu a poľskej kapely Chonabibe si na albume zahosťoval aj Mišo Biely z formácie 4D a Martin Maxo Šrámek zo štúdia LittleBeat. Zo starších skladieb, ktoré už Laylini fanúšikovia poznajú, sa na albume objavili známe single “Príde, čo má prísť”, “I Feel”, “Flava Like This” a hit “Nestrácaj dych”, tentokrát v novom šate – s kapelou.

Fotoalbum k článku:

Sériu vlastných koncertov po celom Slovensku, na ktorých naživo predstaví skladby z nového albumu, Layla plánuje na jeseň tohto roka.

Informácie poskytla Adriána Čahojová z Agentúry SOUL FOR SHOW.

11. júla 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod