Slovensko prezentovalo módu spolu s Českom a Maďarskom

Voyage Through Central Europe
Voyage Through Central Europe Slovak Fashion Council
reklama:

Krajiny sa v Londýne predstavili v rámci projektu Voyage Through Central Europe (Cesta po strednej Európe).

Počas tohtoročnej Medzinárodnej výstavy módy v Londýne (International Fashion Showcase 2014 – IFS 14) prezentovali zástupkyne Slovenskej republiky prácu spolu s Maďarskom a Českou republikou.

Spoločne predstavili koncept Voyage Through Central Europe (Cesta po strednej Európe). Projekt prezentoval spoločnú cestu troch krajín v minulosti a aktuálnu individuálnosť v prítomnosti. Medzinárodné publikum sa zaujímalo, či sú dizajnéri ešte ovplyvnení komunistickým režimom, či z neho čerpajú, alebo je ich tvorba absolútne nezávislá.

Slovensko v kategórii odev zastupovali Petra Kubíková, Andrea Pojezdálová, Bronislava Žurková Brůčková a za šperky Andrea Ďurianová a Kristýna Španihelová.

Získavam tu každodennú inšpiráciu. Rozhovory s profesionálmi z rôznych oblastí ma posúvajú ďalej a ukazujú mi, čo všetko je v móde dôležité. Tu v Londýne si uvedomujem, že návrhom kolekcie to iba začína. Každá príležitosť prezentovať sa mi niečo prinesie,“ uviedla Kubíková.

Iniciátorom a hlavným organizátorom za slovenskú stranu bol Slovak Fashion Council (SFC).

Projekt International Fashion Showcase má Slovak Fashion Council vo svojom programe už ako stále podujatie. Prítomnosť na výstave vo Veľkej Británii nám dáva možnosť získať dôležité kontakty, získať spätnú väzbu a priamy názor či odporučenie do budúcna pre dizajnérov. V Londýne je množstvo dizajnérskych obchodov, butikov či nezávislých predajcov, ktorí sa predbiehajú, kto bude mať na svojich vešiakoch niečo nové, originálne a niečo, čo ich zákazníci budú zbožňovať. Verím, že to raz budú aj slovenskí dizajnéri,“ uviedla Zuzana Bobiková zo SFC.

Víťazom tohtoročnej prehliadky sa stalo Estónsko.

Fotoalbum k článku:

Informácie agentúre SITA poskytla Zuzana Bobiková zo združenia Slovak Fashion Council.

25. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA