Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marbella Art
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
27. augusta 2017 Kultúra od DamskaJazda.skMonika Vranková - Foto: archív Jana Galaxia Brisudová Diskusia()

Sochárstvo, umenie našich predkov

Sochárstvo, umenie skoro tak staré, ako ľudstvo samo. Odkedy človek objavil čaro základných nástrojov, vytesával do kameňa rôzne trojrozmerné objekty. Dnešné sochárstvo sa vplyvom času, ako aj vývoja v umení, posunulo o veľký krok vpred, avšak masívnosť a drsnosť vo svojej prapodstate, ktorá ku sochárstvu akosi prirodzene patrí, nás hypnotizuje stále tak isto, ako kedysi našich dávnych predkov.

Výstava, ktorá potvrdzuje fakt, že sochárstvo má ešte stále pevné miesto v umeleckom svete, sa konala v auguste tohto roku v meste Marbella, ktoré je známe predovšetkým ako raj pre bohatých a slávnych. Výstavy Marbella Art sa zúčastnila aj slovenská talentovaná výtvarná umelkyňa Jana Galaxia Brisudová. Tá je známa predovšetkým svojím temperamentným štýlom, vďaka ktorému majú všetky jej diela ľudský, filozofický a umelecký rozmer. Na výstave prezentovala svoje sochy a reliéfy z bronzu.

Pri inštalácii nám pomáhali aj moji synovia Maťo a Kubo. 🙂 (Jana Galaxia Brisudová)

Výstavu navštívilo aj niekoľko Slovákov žijúcich nielen v samotnom Marbelle, ale i v jeho okolí. Jednou z nich bola kardiologička a filantropka Olga Troll s manželom Henrym Philippom, Henrieta Zagozdzon či Michaela Švecová-Varga.

Druhým nadaným umelcom z výstavy Marbella Art je Stanislav Kiča, ktorý vystavoval svoje zvárané diela v kombinácii s hrubo opracovaným kameňom. Tento talentovaný sochár pracuje predovšetkým s kovom, ktorý podľa vlastných slov „reže, seká, zvára, odlieva, patinuje i cizeluje“. Prostredníctvom svojej tvorby nás tak uvádza do svojho vnútorného, neuveriteľne krehkého sveta, ktorý evokuje návrat k zabudnutej poézii dávnych čias, ako aj k symbióze človeka a prírody.

Oboch umelcov zastupovala viedenská galéria Steiner, ktorá participovala na Art Expo, kde bolo vybraných približne 50 galérií z celého sveta.

Monika Vranková

K téme

Nábrežie Dunaja ožíva: Café Propeller ponúka skvostný zážitok z interiéru a dobrého jedla či výstavu unikátneho fotografa Unikátna výstava diel Daniela Brogyányiho na Bratislavskom hrade. WellCome in my colorful life!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.