Šok z pádu

bux.sk
bux.sk
reklama:

BRATISLAVA 16. decembra (PR) – „Môj brat sa volá Simon. Myslím, že ho budete mať radi. Ja ho naozaj mám rád. O niekoľko strán ďalej už bude mŕtvy. A potom už nikdy nebude taký ako predtým…“

Už tieto vety sú úžasné a dávajú tušiť neobyčajný príbeh. A novinka Šok z pádu aj takou je – neobyčajná a dojímavá kniha, ktorá vo vás prebudí netušené.

Toto je výnimočný príbeh dvoch bratov. Jeden z nich tragicky zahynie a druhý okrem schizofrénie zápasí aj s pocitmi viny…

Tínedžer Matthew Holmes dostane schizofréniu po náhlej smrti brata Simona, ktorý počas rodinnej dovolenky utrpel úraz, pri ktorom zomrel. Zdá sa, že Simon ovplyvňuje život svojej rodiny aj po smrti. Zavŕta sa do mozgu Matthewa, ktorý sa s ním nevie rozlúčiť, v dome zavládne neopísateľný smútok a mama berie lieky.

Spomienky na tragédiu servíruje Matthew v omrvinkách, ani nie chronologicky, ale vás to bude ťahať ďalej, aby ste sa dozvedeli všetko, naozaj všetko.

Šok z pádu je výnimočná kniha. Smutná, dojímavá, citlivá, no predovšetkým vynikajúco napísaná. Nathan Filer odkrýva pre mnohých neznáme univerzum. Robí to bez pátosu, citlivo a dojímavo. Nehovorí o nebezpečnom jedincovi, ale o hlboko trpiacej bytosti, ktorá potrebuje pomoc.

„Jedna z najlepších kníh o duševnej chorobe.“

Jo Brand, britská komička

„Je to príbeh o tom, ako sa rodina vyrovnáva so žiaľom a zároveň je to štúdia mladého človeka, ktorý trpí schizofréniou. Román o schizofrénii to však nie je,“ dodáva Nathan Filer o svojom debute, ktorý písal tri roky.

Čakali by ste smutnú, depresívnu knihu? Omyl! Šok z pádu je citlivý, mimoriadne dojímavý príbeh, no v žiadnom prípade nie sentimentálny.

16. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej