Speváčka Charli XCX je šokovaná: Spoločnosť sa musí zmeniť!

Charli XCX
Charli XCX SITA/AP
reklama:

Dvadsaťdvaročná interpretka sa stala stopercentnou feministkou.

Anglická pesničkárka Charli XCX si myslí, že spoločnosť musí zmeniť spôsob, akým vníma ženy. Dvadsaťdvaročná rodáčka z mesta Stevenage to uviedla v rozhovore pre portál Digital Spy. „S určitosťou môžem povedať, že som stopercentná feministka. Ak mám byť úprimná, naozaj ma šokuje a prekáža mi, že niektorí ľudia so ženami zaobchádzajú, ako keby to boli veci a akoby sme boli hlúpe. Neviem prečo to tak je, pretože mám pocit, že pokiaľ ide o hudbu, práve ženy sú tie, ktoré vládnu popovej scéne, či už v zákulisí alebo ako umelkyne. Naša spoločnosť potrebuje zmenu,“ povedala speváčka, ktorá 27. februára vystúpi v bratislavskej Slovnaft aréne ako predskokanka na koncerte americkej speváčky Katy Perry.

Charli XCX, vlastným menom Charlotte Emma Aitchison začala písať skladby už ako 14-ročná. Prvý album 14, ktorý však slúžil len na propagáciu a nedostal sa do predaja, vydala v roku 2008. Vlani v apríli sa na trh dostala jej štúdiovka True Romance.

S austrálskou rapperkou Iggy Azalea nahrala skladbu Fancy, ktorú americký magazín Billboard vyhlásil za najväčší hit leta. Jej najnovší album s názvom Sucker, by sa mal dostať do predaja v druhej polovici októbra.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

14. septembra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA