Speváčka Hana Hegerová je opäť v umelom spánku

Hana Hegerová
Hana Hegerová SITA//Gabriel Lipták
reklama:

Speváčku chcel v nemocnici navštíviť český prezident Miloš Zeman. Lekári mu to však pre jej vážny stav nedovolili.

Speváčku Hanu Hegerovú, ktorú minulý týždeň previezli do pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnice, lekári opäť uviedli do umelého spánku. Informoval o tom český denník Blesk. Osemdesiattriročnú šansonierku pritom z neho na krátko prebudili iba pred niekoľkými dňami.

“Pani Hegerovú podľa mojich informácií prebudili z umelého spánku, ktorý mal pomôcť upokojiť situáciu v jej tele. Záchranka ju minulý utorok priviezla s vysokým tlakom a nevoľnosťou. Vyšetrenia potom ukázali, že išlo o ľahšiu srdcovú príhodu,” uviedol 9. decembra nemenovaný zdroj z lekárskeho prostredia pre český denník Aha!.

V nemocnici chcel speváčku navštíviť český prezident Miloš Zeman, ktorý je jej veľkým obdivovateľom. Lekári mu to však pre jej vážny stav nepovolili. “Pán prezident do nemocnice poslal dve kytice. Ruže a potom symbolický zväzok levandule,” povedal pre Blesk riaditeľ hradného protokolu Jindřich Forejt. Zeman svojej obľúbenkyni napísal aj list, v ktorom vyjadril znepokojenie nad jej zdravotnými problémami a poprial jej skoré uzdravenie.

Hana Hegerová odštartovala spevácku kariéru v roku 1957 na pódiu v bratislavskom kabarete Tatra Revue. Po odchode do Prahy prijala angažmán v hudobnom divadle Rokoko. V rokoch 1961 až 1966 bola jednou z opôr dnes už legendárneho divadla Semafor a to v predstaveniach Zuzana je zase sama doma, Šest žen či Dobře placená procházka. Neskôr rozbehla sólovú kariéru, v roku 1967 hosťovala i v parížskej Olympii. Ako filmová herečka hrala aj pod režisérskou taktovkou Miloša Formana a to konkrétne vo filme Konkurs (1963). V roku 2002 si od už zosnulého prezidenta Václava Havla prevzala medailu Za zásluhy. Vlani uviedla na trh trojCD Zlatá kolekce 1957 – 2010, ktoré obsahuje aj hity ako Levandulová, Čerešne a množstvo ďalších skladieb.

Informácie pochádzajú z webstránky www.blesk.cz a archívu agentúry SITA.

13. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA