Spevák kapely Creed je na psychiatrii

Scott Stapp
Scott Stapp SITA/AP
reklama:

Podľa hudobníkovej manželky môže za jeho stav drogová závislosť.

Speváka americkej kapely Creed Scotta Stappa zadržala 13. novembra polícia, ktorá ho následne umiestnila na 72 hodín do psychiatrickej liečebne. Urobili tak po tom, ako hudobníka našli na okraji cesty. Podľa správy úradu šerifa vo floridskom Madison County, muzikant okrem iného nesúvisle rozprával o tom, že ho chcel niekto otráviť, pričom bol zjavne pod vplyvom drog.

Spevákova manželka, ktorá nedávno požiadala o rozvod, následne zašla na políciu a oznámila im, že jej manžel má psychické problémy. Podľa Jaclyn Stapp sa muzikant vyhrážal samovraždou, hovoril, že počuje neznáme hlasy a vidí ľudí v ohni. Uviedla tiež, že v škole, ktorú navštevujú ich deti, nechal odkaz, že ich čoskoro napadne Islamský štát. Štyridsaťjedenročný Stapp tiež nedávno zverejnil na internete video, v ktorom tvrdí, že má veľké finančné problémy, nemá čo jesť a občas nemá kde bývať. Podľa Jaclyn Stapp môže za manželove problémy drogová závislosť.

Kapela Creed pôsobí na scéne od roku 1993, pričom v období 2004 až 2009 mala prestávku. Prvý album My Own Prison vydali v roku 1997. Po ňom nasledovali nahrávky Human Clay (1999) a Weathered (2001), s ktorými dobyli americký albumový rebríček Billboard 200. Zatiaľ poslednú, štvrtú štúdiovku Full Circle vydali v roku 2009. Na konte majú single ako One, Higher, With Arms Wide Open, My Sacrifice, One Last Breath či Rain. Podarilo sa im získať jednu cenu Grammy či štyri American Music Awards. Kapela má v súčasnosti prestávku. Stapp vydal ako sólový interpret albumy The Great Divide (2005) a Proof of Life (2013).

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com.

29. novembra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA