Spevák skupiny Chinaski sa stane otcom druhého dieťaťa

Michal Malátný
Michal Malátný facebook.com
reklama:

Michal Malátný prezradil aj pohlavie bábätka.

Český hudobník Michal Malátný sa stane dvojnásobným otcom. Štyridsaťštyriročný frontman skupiny Chinaski to po prvý raz uviedol v rozhovore pre portál Eduin.cz. “Mám päťročnú dcéru a druhé dieťa čakáme na Vianoce… Vedia to chalani v kapele a inak asi nikto… Mám dievčatko a druhé bude tiež dievčatko, už to vieme,” povedal Malátný, ktorý má s manželkou Petrou aj dcéru Kateřinu. Radostnou správou sa interpret neskôr pochválil aj na krste nového albumu Chinaski s názvom Rockfield.

So ženou som začal chodiť, keď sme ešte snáď ani neboli Chinaski. Takže ona si to so mnou užila celé postupne. Presne vie, ako to je, a je trpezlivá. Ale niekedy je to ťažké. Niekedy som pol roka doma a potom pol roka nie som, takže je to taký zvláštny životný štýl. Ale zase to má výhodu, že keď často chodím preč, tak sa zase rád vraciam a o to radšej sme spolu,” vyjadril sa Malátný pre portál iDNES.cz.

Chinaski je jedna z najpopulárnejších českých kapiel so širokou fanúšikovskou základňou aj na Slovensku. Skupina vydala okrem spomínanej nahrávky aj albumy ako Chinaski (1995), Dlouhej kouř (1997), Nanana a jiné popjevky (2000), Originál (2002), Music bar (2005) či Není na co čekat (2010). Medzi ich najväčšie hity patria skladby 1. signální, Tabáček, Zadarmo či Klára. Zoskupenie má na konte dve ceny Anděl a predvlani skončili v ankete Český slávik medzi skupinami na treťom mieste.

V roku 2005 sa v tejto ankete dostali dokonca na prvé miesto. Zostavu kapely momentálne tvoria spomínaný Michal Malátný, Petr Kužvart, František Táborský, Ondřej Škoch, Štěpán Škoch a Otakar Petřina Jr. Malátný, vlastným menom Michal Novotný, sa okrem kapely príležitostne venuje aj herectvu. Predstavil sa napríklad vo filmoch Mňága – Happy End (1996) a Chyťte doktora (2007).

Informácie pochádzajú z webstránok www.eduin.cz, www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

28. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA