Spoznajte silu myšlienok! Ako vplývajú na náš život?

radosť
thinkstockphotos
reklama:

To aký život žijeme si ovplyvňujeme sami vo svojich myšlienkach. Nedostatok času či peňazí si privolávame tým, že na to stále myslíme a upozorňujeme.

Napadlo vás už niekedy, že to čo nás neustále sprevádza, môže byť ovplyvnené tým, že to nosíme v hlave? Ide o stav našej mysle a o otázku rozhodnutia.

Mnoho ľudí o sebe vyhlasuje, že sú chudobní, hoci majú všetkého dostatok. Na všetkom šetria, neužívajú si život a pamätajú si, čo koľko presne na cent stálo. Boja sa, aby im nikto nič nezobral, a tak žijú v strachu o svoj vlastný majetok.

Istý výskum zistil, že neustály strach znižuje naše IQ.

Pokiaľ sa o niečo stále bojíme, začíname tou myšlienkou byť až posadnutí. Pocit nedostatku vedie k tomu, že náš mozog pracuje v krízovom režime a robí krátkodobé rozhodnutia.

Ako byť jednoducho šťastná?

Dá sa proti takémuto stavu vôbec bojovať? Určite áno. Najprv je dôležité uvedomiť si, že na tom nie sme až tak zle a pripomenúť si, za čo všetko môžeme byť vďační. Sústreďme sa viac na to, čo je v našom živote dobré ako to zlé.

Za ľudí, ktorí sú pre nás oporou, či za to, čo sme v živote dokázali. Neporovnávajte sa s druhými, pretože vždy tu bude niekto, kto bude v niečom lepší ako vy, či bude mať viac peňazí. Nikdy však neviete, či daná osoba nemá oveľa väčšie problémy ako vy sama, a preto nezáviďte.

Naučte sa rozdávať, aj keď máte málo. Neupínajte sa až tak na materiálne hodnoty. Niekedy, keď dáte niečo zo svojho, cítite sa bohatší ako predtým. A rovnako to platí aj v iných sférach akou je napr. voľný čas či láska.

Čítajte aj: Ako si posilniť sebadôveru

Pokiaľ sa stále sťažujete a žijete v tom, ako máte málo času pre seba, nikdy ho viac mať nebudete. Paraxodné je, že čím viac času venujete iným, tým viac si budete pripadať schopnejšou, užitočnejšou a sebavedomejšou.

Viaceré výskumy potvrdili, že ľudia, ktorí nerobia nič majú pocit, že majú omnoho menej času ako tí, ktorí ho venovali iným.

Rovnako to platí aj v láske. Pokiaľ veríte v to, že na svete pre vás neexistuje ten pravý muž, ktorý by vás miloval a chápal, nikdy ho ani nestretnete. Sama zatvárate dvere láske.

Vo svete je všetkého dostatok a jediné, čo by ste mali urobiť, je začať veriť v to, že šťastie, láska i úspech tu čakajú na vás, preto sa im neobracajte chrbtom.

25. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod