Srdcu neprikážete

bux.sk
bux.sk
reklama:

BRATISLAVA 29. januára (PR) – Nevhodná nevesta je tretia kniha zo série Blackwaterovcov. Autorka Jane Featherová dokáže vymyslieť zaujímavý príbeh, ale predovšetkým je taký živý a autentický, že čitateľky nemajú problém stotožniť sa s hrdinkou. Obľúbiť si ju, vidieť sa v mnohých situáciách a netrpezlivo hltať jednu stránku za druhou, aby sa dostali k záveru celého dobrodružstva.

Svojhlavá a krásna Alexandra Douglasová prichádza do Londýna, aby si vypočula reč rodinného právnika, čo bude ďalej po smrti jej otca Sira Arthura Douglasa. Dozvedá sa, že ona a jej mladšia sestra Sylvia nedostanú žiadne peniaze a všetok rodinný majetok pripadne bratrancovi Stephenovi. Ocitá sa tak v nezávideniahodnej situácii a hoci cíti obrovskú nespravodlivosť, rozhodne sa konať. A vymyslí spôsob, ako sa dostať k peniazom a uživiť seba i svoju sestričku.

Keď Alexandra uvidí inzerát, že hľadajú človeka na pozíciu knihovníka v jej bývalom rodinnom dome, začne uvažovať. Hoci ten oznam zverejnil Stephen, Alexandra neváha a v prestrojení sa uchádza o prácu knihovníčky na katalogizovanie vzácnej knižnice v sídle Combe Abbey.

V tom čase však zavíta do Combe Abbey aj ctihodný Peregrine Sullivan. Záhadná knihovníčka s peknými sivými očami ho od prvej chvíle neodolateľne priťahuje a zdá sa, že sa nedokáže udržať od nej ďalej ako na pár krokov. Alexandre sa zrazu začne rúcať jej premyslený plán a budúcnosť je ohrozená. Musí sa spoliehať na svoj rozum, aby sa dostalo spravodlivosti zadosť.

Ale dá sa srdcu prikázať?

Vyšmykla sa jej situácia z rúk?

Bože, prečo len musel Peregrine Sullivan prísť do Combe Abbey? Nemohol jej osud aspoň raz pripraviť rovnejšiu cestičku? Už aj tak to bolo ťažké. Zvyčajne sa neľutovala, ale teraz ju hnevala toľká nespravodlivosť. Potom si utrela slzy, vyfúkala nos a znovu sa prinútila čeliť realite. Stačí, keď si pána Sullivana bude držať od tela, kým neodíde z Combe Abbey. Raz určite odíde, veď má aj iný život. Život londýnskeho šviháka.

„Ako v tranze budete sledovať cestu Alexandry, po ktorej kráča s dávkou inteligencie, vtipu, vášne a zmyselnosti. Úžasný a očarujúci kúsok do série Blackwaterovcov.“

RT Book Reviews o novinke Nevhodná nevesta

29. januára 2015

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej