Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Muž, žena, vzťahy, láska, hádka, pár, dvaja
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
10. septembra 2019 LifestyleSex a vzťahy od Milota MezeiováSITA Diskusia()

Ste vo vzťahu sama sebou? Odhaľte pravdu!

Prečo vám každý vzťah stroskotá alebo ste v ňom nešťastná? Môžu byť za tým aj nasledujúce príčiny.

Jedna z podstatných chýb, ktorú vo vzťahu robíme, je to, že sa vo všetkom prispôsobujeme partnerovi. Tým strácame vlastné „ja“ a naša láska sa stáva pre nás ťarchou. Niektoré z vás môžu namietať, že robiť kompromisy vo vzťahu je nevyhnutné. To áno, ale všetko s mierou. Pritom do prispôsobujúcej roly sa často pasujeme nevedome hneď po zoznámení. Vo vzťahu, ktorý ešte nie je vážny, sa správame tak, ako keby sme boli majetkom toho druhého a v tejto podriadenej pozícii zostávame i neskôr, keď s niekým žijeme. Tým začíname byť stratené, pretože takýto prístup je začiatkom konca všetkých vzťahov. Nikto totiž nedokáže dlhodobo potlačovať sám seba ani svoje potreby, a čím dlhšie sa takto niekto správa, tým väčšiu nespokojnosť pociťuje a tým väčšie problémy má.

Pozrite sa na to, ako často sa vzdávate vlastných zásad i priorít a robíte veci, ktoré sú vám nepríjemné, ale tiež, ako často dovolíte, aby sa k vám druhí nevhodne správali:

– vaše názory bývajú mnohokrát v rozpore s partnerovými, napriek tomu sa neozvete a necháte si vnútiť jeho predstavy, ktorými sa nakoniec aj riadite,

– vzdávate sa svojich záľub a koníčkov, priateľov, svojho zamestnania, svojej rodiny alebo detí len preto, že vám ich partner zakazuje alebo má proti ním nejaké výhrady,

– necháte si dlhodobo psychicky či fyzicky ubližovať a dopustíte i to, aby partner ubližoval vaším deťom,

– robíte veci, ktoré vás deprimujú alebo vám nevyhovujú, a nieste schopné s nimi prestať (pristupujete na rôzne sexuálne praktiky, z ktorých sa cítite nanič, nútite sa do športových aktivít, ktoré vás nebavia a podobne…),

– živíte druhého, necháte sa využívať, robíte poskoka, prispôsobujete sa bezvýhradne jeho času i predstavám….

Ak budete v tomto postoji pokračovať, začnú vám časom ubúdať sily, nebudete schopná sa na nič sústrediť, nič vás nebude baviť. Stanete sa nervóznou a podráždenou, ale taktiež menej veselou a verte, že i menej atraktívnou. Ako to zmeniť? Určite nie ustavičným sťažovaním si, plačom, vyhrážaním sa, vysvetľovaním alebo sebaľútosťou. Zmena nastane iba vtedy, ak urobíte zásadné rozhodnutia a k tomu patričné kroky, v ktorým budete dôsledná. O aké kroky ide, to záleží len na vás, pretože jedine vy sama poznáte, aké hodnoty uznávate, čo vám prináša spokojnosť a čomu dávate prednosť. Ak to neviete, urobte si v tom čím skôr jasno. Ide predsa o vaše šťastie, na ktoré má nárok každý.

K téme

Toto sú čísla, o ktorých ženy vždy klamú! Súhlasíte? Mejkap hviezd: Kráska Shay Mitchell ako Golden Girl

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.