Stevie Wonder získa ocenenie Centennial Award

Stevie Wonder
Stevie Wonder SITA/AP
reklama:

Okrem 64-ročného speváka získajú Centennial Award aj Billy Joel, Garth Brooks, Joan Baez a Stephen Sondheim.

Americké združenie skladateľov, autorov a vydavateľov ocení speváka Stevieho Wondera. Šesťdesiatštyriročnému hudobníkovi udelia 17. novembra v New Yorku Centennial Award, prostredníctvom ktorej organizácia oslávi 100 rokov fungovania. Rovnakú česť pritom vzdajú aj ďalším osobnostiam, akými sú Billy Joel, Garth Brooks, Joan Baez a Stephen Sondheim.

Prezident združenia Paul Williams uviedol, že všetci menovaní si cenu zaslúžili, pretože ich skladby “sa dotkli ľudských životov na celom svete”.

Stevie Wonder vydal prvý album The Jazz Soul of Little Stevie v roku 1962. Zatiaľ poslednú radovú štúdiovku A Time to Love uviedol na trh v októbri 2005. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Superstition, Sir Duke, You Are the Sunshine of My Life, I Just Called to Say I Love You, Ebony and Ivory (feat. Paul McCartney ), Part-Time Lover alebo You Haven’t Done Nothin’. Na konte má 22 cien Grammy, ako aj Grammy za celoživotný prínos. Je držiteľom Oscara, Zlatého glóbusu, členom Rock’n’rollovej a tiež Skladateľskej siene slávy. Americký dvojtýždenník Rolling Stone ho zaradil na 9. miesto v rebríčku 100 najlepších spevákov všetkých čias.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

23. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA