Susan Sarandon prezradila svoju dávnu lásku

Susan Sarandon
Susan Sarandon SITA/AP
reklama:

Bol to podľa herečky výnimočný človek, ktorý si zaslúži obdiv.

Americká herečka Susan Sarandon v minulosti randila s britským hudobníkom Davidom Bowiem. Šesťdesiatsedemročná rodáčka z New Yorku to uviedla pre americký portál The Daily Beast. Na otázku redaktora Marlowa Sterna, či v minulosti mala románik s niekým zo šoubiznisu, odpovedala, že áno. “Bolo medzi nimi pár známych, naozaj zaujímavých ľudí,” vyjadrila sa Sarandon a následne prezradila, že jedným z nich bol aj rovnako starý Bowie. “Zaslúži si obdiv. Je výnimočný. Bowie je naozaj zaujímavý človek, je tiež bystrý. Má talent a maľuje a… je úžasný,” dodala.

Susan Abigail Sarandon sa počas 45-ročnej hereckej kariéry objavila v desiatkach filmov a seriálov. Za stvárnenie Helen Prejean vo filme Mŕtvy muž prichádza (1995) získala Oscara. Na konte má tiež štyri nominácie na toto ocenenie a ďalších osem nominácií na Zlatý glóbus. Medzi najznámejšie filmy herečky patria: The Rocky Horror Picture Show (1975), Čarodejnice z Eastwicku (1987), Thelma a Louise (1991), Klient (1994), Druhá alebo prvá (1998), Kdekoľvek, len nie tu (1999), Alfie (2004), Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010) alebo Atlas mrakov (2012).

David Bowie je jedným z najvýznamnejších hudobníkov v dejinách. Oceňované je najmä jeho novátorstvo zo 70. rokov minulého storočia, ktoré sa prejavilo na albumoch ako The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972), Aladdin Sane (1973), Young Americans (1975) či Heroes (1977). Na konte má 24 sólových štúdioviek, pričom zatiaľ poslednou je The Next Day (2013). Medzi jeho najznámejšie skladby patria Space Oddity, Changes, Life on Mars?, Fame, Heroes, Ashes to Ashes, Under Pressure (feat. Queen), Let’s Dance, China Girl alebo Dancing in the Street (feat. Mick Jagger). Držiteľa ocenenia Grammy, dvoch Brit Awards a tiež jednej Ivor Novello Award označila v roku 2002 BBC za 29. najvýznamnejšieho Brita v dejinách.

Americký magazín Rolling Stone ho v roku 2004 vyhlásil za 39. najlepšieho interpreta v dejinách a 23. najlepšieho speváka histórie. V roku 1996 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.thedailybeast.com a archívu agentúry SITA.

26. júla 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA