Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vitkovice_foto upvision 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vítkovice, FOTO: UPVISION
5. mája 2019 od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Súťaž o 2 rodinné vstupenky Zážitkového balíčku DOV vyžrebovaná

Máme pre vás súťaž, kde si príde na svoje celá rodina!

Zapojte sa do súťaže o 2 rodinné poukazy s názvom Zážitkový balíček DOV.

Rodinná vstupenka platí pre 2 dospelých + 2-3 deti.

Špeciálny balíček pre špeciálnu príležitosť! Balíček všetkého, čo sa dá v Dolných Vítkoviciach prežiť.

Poukaz zahŕňa:

– komentovanú prehliadku Vysokej pece vrátane  návštevy Bolt tower

– Malý svet techniky U6,

– Veľký svet techniky vrátane premietania 3D filmu a novej expozície Telo a technika,

– Milan Dobeš Museum – nové múzeum výtvarného umenia v Gongu

– komentovanú prehliadku Baníckej expozície v Landek parku

Veľký svet techniky

Veľký svet techniky, supermoderná budova, ktorej tvorcom je známy architekt Jozef Pleskot, je charakteristická neprehliadnuteľnou zrkadlovou fasádou, za ktorou sa skrývajú štyri stále interaktívne expozície – Detský svet, Svet vedy a objavov, Svet civilizácie a Svet prírody – a obrie 3D kino s mimoriadne veľkým plátnom. V ňom môžu návštevníci sledovať prírodovedné  a zemepisné dokumenty z produkcie BBC. Zábava a poznanie tu prebieha interaktívnou  formou, návštevníci majú k dispozícii stovky atraktívnych exponátov. Jedným z hlavých cieľov ostravského science centra je popularizácia a vzdelávanie  v oblasti vedy a techniky. Svet techniky je otvorený ako pre verejnosť, tak pre školy a disponuje moderne vybavenými učebňami, laboratóriami a dielňami. Rodinný výlet môžete okoreniť návštevou populárnej science show v Divadle vedy. V časti dočasných výstav, ktorú nájdete neďaleko vstupu Veľkého sveta techniky, sa striedajú najrôznejšie atraktívne expozície.

Dolné Vítkovice (DOV) sú zhmotnenou  víziou obnovy znovu sprístupnenia  industriálneho dedičstva Ostravy. Pokiaľ vkročíte do dolnovítkovického areálu v centre Ostravy, kde sa medzi rokmi 1828 až 1998 ťažilo uhlie a vyrábalo surové železo, podľahnete čaru miesta s vysokými pecami, plynovodom  prestavaným na aulu a mnohým industriálnym zákutiam. Genius loci, umocnený priľahlým Dolom Hlubina a rekonštruovaným priemyselným objektom Trojhalí Karolína, vám dovolí odísť snáď len na iné podobne fascinujúce miesto. Tým je neďaleký ostravský Landek Park, najväčšie múzeum baníctva v ČR. V lokalite Landeku bolo zaznamenané prvé osídlenie  a prvé použitie uhlia pred zhruba 30 tisícmi rokmi. Svetoznáma je  Landecká venuša – torzo ženy vyrezané z krveľu (hematitu).

Súťaž prebieha v spolupráci s CzechTourism Slovensko a vstupenky sú platné do konca roka.

Súťaž je ukončená od 23:59:59 17.05.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na našich stránkach iné súťaže na našej stránke
Víťaz(mi) tejto súťaže sú:
Michaela Parížová, Gabika Salomonová

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.