Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mustang.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
11. novembra 2015 od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Súťaž s filmom Mustang vyžrebovaná

Dámskajazda.sk vyhlasuje súťaž o 2 lístky pre dve osoby

Zapojte sa do našej súťaže s filmom Mustang o dva lístky pre dve osoby. Stačí, ak správne a úplne odpoviete na súťažnú otázku a ste v hre.

Súťažná otázka: V ktorej krajine sa odohráva príbeh filmu Mustang?

Správnu odpoveď pošlite vo formulári nižšie.

Súťaž trvá od 11. novembra 2015 do 13. novembra 2015 do 12:00.

Film Mustang sa bude premietať v rámci 17. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava  v  nedeľu 15.11.2015 o 13:30 , Kino Mladosť.

 

Mustang / Mustang

Francúzsko, Nemecko, Turecko, Katar / France, Germany, Turkey, Qatar, 2015, 97 min., DCP

Réžia / Director: Deniz Gamze Ergüven

Scenár / Screenplay: Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour

Kamera / Dir. of Photography: David Chizallet, Ersin Gok

Hudba / Music: Warren Ellis

Strih / Editor: Mathilde Van de Moortel

Hrajú / Cast: Güneş Şensoy, Doğa Doğuşlu, Elit İşcan, Tuğba Sunguroğlu, İlayda Akdoğan, Nihal Koldaş, Ayberk Pekcan

 

Festivaly / Festivals: Cannes 2015 (Label Europa Cinemas), Odessa 2015 (Veľká cena / Grand Prix Golden Duke), AFI Fest 2015, Hamburg 2015 (Art Cinema Award), Stockholm 2015

 

Dedina v severnom Turecku ležiaca tisíc kilometrov od Istanbulu, ktorá nepozná akýkoľvek pojem o ženských právach. Je včasné leto, Lale a jej štyri sestry kráčajú domov zo školy a nevinne sa pritom doťahujú s nejakými chlapcami; avšak domnelá nemorálnosť ich hry vyvolá škandál s nečakanými rozmermi a následkami. Ich domácnosť sa postupne mení na väznicu.

Príkazy na domáce práce nahrádzajú školské hodiny; a prípravy na svadbu naberajú na obrátkach. Najskôr má ísť pod čepiec Sonia, najstaršia z piatich „problémových“ sestier. No keď sa Sonia vzbúri a hrozí, že pred oboma zhromaždenými rodinami spustí vreskot, rýchlo ju nahradí dcéra číslo dva. No ani to nie je konečné riešenie, keďže túžba po slobode je vlastná všetkým sestrám, ktoré neprestávajú hľadať spôsoby, ako vybabrať so všetkými obmedzeniami. Film je oficiálnym nominantom Francúzska na Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film.

 

Viac informácií nájdete na : http://www.bratislavaiff.sk/

Výherca: Štefan Obert – Bratislava

Magdaléna Milová  Budmerice

Oops! Je nám ľúto, ale tento formulár nepracuje správne, problém je na našej strane. Pre nápravu situácie nás môžete kľudne kontaktovať

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.