Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
čítať, kniha, čítanie
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
28. marca 2017 od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Súťaž o pútavé knihy od Karla Ove Knausgårda Môj boj vyžrebovaná

Zapojte sa do súťaže o diela, ktoré vyvolali v Nórsku a za jeho hranicami mimoriadny ohlas.

Karl Ove Knausgård je autorom šesťzväzkovej autobiografie, ktorej dal príznačný názov Môj boj. Toto dielo vyvolalo v Nórsku a neskôr i ďaleko za jeho hranicami mimoriadny ohlas a vášnivé diskusie. Autor v ňom totiž otvorene a nekompromisne vykresľuje osudy a zážitky svojej rodiny či priateľov a predovšetkým seba v ustavičnom boji so zvládaním života v celej jeho rozmanitosti a zložitosti či s vlastnými spisovateľskými ambíciami. V prvej časti skúma svoj život od jemnosti a neistoty chlapčenských rokov cez dospievanie v malej nórskej dedine, kde žije s bratom, matkou a s prísnym, autoritatívnym otcom, až po neodvratný rozpad rodiny. Je to román o zmysle ľudskej existencie, o stretnutí so smrťou, o jej prežívaní „na vlastnej koži“ – otec zomiera a až v tomto okamihu sa synovi, teraz už dospelému, stáva blízkym.

Opisy rozličných, aj navonok jednoduchých situácií zaberajú desiatky knižných stránok. Strhujúca je už úvodná rozsiahla stať o smrti. Knausgard je však vynikajúci rozprávač a jeho dielo sa oprávnene stalo literárnou senzáciou s nobelovskými ambíciami a neodmysliteľnou súčasťou modernej svetovej prózy.

Ak sa chcete zapojiť do súťaže o dva diely pútavého knižného titulu Môj boj, stačí, ak do 4.4.2017 odpoviete na nasledujúcu súťažnú otázku:

Koľko zväzkov má autobiografia od Karla Ove Knausgårda Môj boj?

Súťaž už skončila.

Výherca: Erika Kozáková

Oops! Je nám ľúto, ale tento formulár nepracuje správne, problém je na našej strane. Pre nápravu situácie nás môžete kľudne kontaktovať

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.